Witaminy i minerały marki Solgar – przegląd oferty

Witaminy i minerały mają kluczowe znaczenie dla naszego zdrowia. Dzielą się na kilka rodzajów, jednak każdy z nich odgrywa ważną rolę w organizmie człowieka. Witaminy, to substancje, które biorą udział w wielu procesach zachodzących w naszym ciele. Ponadto odpowiedzialne są za prawidłowe funkcjonowanie narządów. Ich niedobór prowadzi do wielu dolegliwości, a nawet poważnych chorób.

Minerały to również nieodłączna część zdrowego organizmu. Zapotrzebowanie na składniki mineralne jest uzależnione od dwóch czynników – płci i wieku. Wyróżnia się dwa rodzaje minerałów: makroelementy i mikroelementy. Każdy z nich ma charakterystyczne dla siebie właściwości. Między innymi wspomagają ciało człowieka w procesie przemiany materii, poprawiają zdolność pamięci i koncentracji oraz ogólny wygląd, wzmacniając skórę, włosy i paznokcie.

Szukasz odpowiednich dla siebie produktów, które efektywnie wpłyną na Twoje zdrowie? Warto zwrócić uwagę witaminy i minerały marki Solgar. Dzięki bogatej ofercie, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie tu coś dla siebie.

SOLGAR KANGUWITY witaminy i minerały dla dzieci

Niewątpliwie witaminy to bardzo ważny element we wspomaganiu rozwoju dziecka. Suplement diety Kanguwity powstał z myślą zarówno o dzieciach, jak również ich rodzicach. Nieprzyjemny smak minerałów został skutecznie zdominowany przez zastosowanie najnowocześniejszych technik produkcyjnych. W efekcie kuszą pysznym, naturalnym smakiem jagód bądź pomarańczy. Jedna pastylka do ssania zawiera między innymi: wapń, magnez, żelazo, kwas foliowy, cynk, naturalny beta-karoten, biotynę, witaminy A, witaminy B6 i B12, witaminy C, witaminy D oraz witaminy E. Ponadto oprócz wartościowych związków minerałów i witamin, produkt zawiera sproszkowane, w pełni naturalne warzywa i owoce, jakimi są: czerwone buraki, marchewka, brokuły, truskawki, jabłka, morele oraz dzika róża. Warto zaznaczyć, że suplement produkowany jest bez użycia substancji konserwujących, barwiących i zapachowych. Uzyskiwane aromaty są całkowicie naturalne.

SOLGAR KANGUWITY witaminy i minerały dla dzieci

SOLGAR FEMALE MULTIPLE witaminy i minerały dla kobiet

Preparat został stworzony do odpowiedniej suplementacji organizmu kobiety. Szczegółowo opracowany zestaw minerałów i witamin skutecznie wpływa na ciało, zapewniając przy tym optymalny poziom zdrowotny. Jedna tabletka łączy w sobie wszystkie niezbędne związki, które przyczyniają się do poprawnego funkcjonowania człowieka. Zbudowana jest z: wapnia magnezu, cynku, żelaza, witamin: B1, B2, B3, B6 i B12, D i witaminy K, chromu, jodu oraz wielu innych wartościowych składników. Produkt wspomagany jest naturalnymi substancjami pomocniczymi, takimi jak np. dwutlenek tytanu lub sproszkowane buraki, które służą do barwienia. Suplement nie zawiera soli, cukru, skrobi, drożdży, pszenicy, glutenu i produktów mlecznych. Wytworzony bez użycia sztucznych substancji konserwujących. Odpowiedni dla wegetarian.

SOLGAR FEMALE MULTIPLE witaminy i minerały dla kobiet

SOLGAR MALE MULTIPLE witaminy i minerały dla mężczyzn

Suplement SOLGAR MALE MULTIPLE został stworzony z myślą o mężczyznach. Preparat doskonale oddziałuje na organizm, gwarantując lepsze przyswajanie składników odżywczych. W składzie pastylki znajdziemy wszystkie podstawowe witaminy i minerały, np. wapń, magnez, witamina B1, B2 czy B12, jod, selen, cynk, chrom, naturalny beta-karoten oraz wiele innych. Specyfik nie zawiera produktów uczulających, w tym również glutenu. Może być śmiało stosowany przez wegetarian.

SOLGAR MALE MULTIPLE witaminy i minerały dla mężczyzn

SOLGAR WITAMINY I MINERAŁY PRENATALNE

Suplement multiwitaminowo-minerałowy został stworzony do zaspokojenia wszelkich potrzeb witaminowych kobiet ciężarnych. W tym szczególnym okresie życia bardzo ważna jest odpowiednia suplementacja. Marka Solgar starannie dobiera proporcje związków, przy tym dbając o najwyższą jakość i skład produktów. Preparat zawiera wszystkie niezbędne składniki regulacyjno-odżywcze. Jedna tabletka zbudowana jest m.in, z kwasu foliowego, magnezu, żelaza, białka sojowego, chromu. Oprócz tego w skład suplementu wchodzi żelazo chelatowane, które nie podrażnia żołądka i nie powoduje zaparć u ciężarnej. Dodatkowo składnik – cholina, to kluczowy element do poprawnej i zdrowej budowy łożyska. Podobnie jak wszystkie suplementy marki Solgar, tak również ten, nie zawiera drożdży, pszenicy, glutenu. Całkowicie wyeliminowane zostały sztuczne substancje konserwujące, barwiące i zapachowe.

SOLGAR WITAMINY I MINERAŁY PRENATALNE

SOLGAR SOLE MINERALNE 100% CHELATY

Preparat zawiera szeroki wachlarz minerałów, zapewniający ich najlepszą wchłanialność oraz kompleksowe uzupełnianie w organizmie. Suplement zbudowany jest z wszystkich niezbędnych do poprawnego funkcjonowania związków. Wapń, który jest jednym ze składników specyfiku, odpowiada za odpowiednią krzepliwość krwi oraz kurczliwość mięśni. Oprócz tego w składzie produktu znajdziemy: magnez, potas, żelazo, mangan, miedź, jod, selen oraz chrom. Warto wspomnieć, że każdy jon znajdujący się w minerale jest połączony z aminokwasami. W wyniku tego powstaje chelat aminokwasowy. Tabletki są tworzone bez użycia sztucznych substancji, także pozbawione składników uczulających.

SOLGAR SOLE MINERALNE 100% CHELATY

SOLGAR MAGNEZ Z WITAMINĄ B6

Produkt, jak sama nazwa wskazuje, zawiera w swoim składzie magnez oraz witaminę B6. Magnez odpowiedzialny jest za wyeliminowanie uczucia snu i zmęczenia, wspomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni oraz układu nerwowego. Oprócz tego ma bardzo dobry wpływ na zęby i kości. Natomiast witamina B6 wspiera prawidłowe działanie funkcji psychologicznych, ponadto przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu homocysteiny, białka oraz glutenu. Reguluje aktywność hormonalną.  Preparat jest w stu procentach naturalny, bez użycia sztucznych substancji. Ponadto nie zawiera glutenu, pszenicy, drożdży, soi oraz produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym mleka.

SOLGAR MAGNEZ Z WITAMINĄ B6

SOLGAR WAPŃ W POSTACI CYTRYNIANU Z WITAMINĄ D

Produkt marki Solgar zawiera duże ilości wapnia pod postacią organicznego cytrynianu wraz z witaminą D. Takie połączenie gwarantuje duże korzyści dla organizmu, bowiem preparat jest lepiej przyswajalny, nie powoduje zaparć oraz zapobiega powstawaniu kamieni nerkowych. Ponadto do właściwości wapnia należą m.in: utrzymanie mocnych i zdrowych zębów oraz kości, wspomaganie funkcjonowania mięśni, a także układów – nerwowego i trawiennego oraz przyspieszanie metabolizmu. Witamina D pomaga w procesie wchłaniania wapnia i fosforu oraz w utrzymaniu optymalnej ilości składników we krwi. Produkt jest w 100% naturalny.

SOLGAR WAPŃ W POSTACI CYTRYNIANU Z WITAMINĄ D

SOLGAR Ester C-Plus witamina C

Produkt Solgar zawiera w każdej tabletce adekwatne ilości witaminy C pod postacią Ester. Preparat jest całkowicie rozpuszczalny, zarówno w wodzie, jak i w tłuszczach. Oprócz tego w skład suplementu wchodzą: bioflawonoidy cytrusowe, dzika róża,  rutyna i acerola. Ester C zawiera aktywne metabolity witaminy C, dzięki którym możliwe jest jej natychmiastowe działanie. Badania udowodniły, że preparat przyswaja się czterokrotnie szybciej niż standardowa witamina C. Z uwagi na to, że suplement buforowany jest wapniem, pastylki w smaku są niekwaśne. Witamina, na której bazuje produkt odpowiada za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego i nerwowego, pomaga w produkcji kolagenu, utrzymuje poziom metabolizmu energetycznego oraz chroni komórki przed oddziaływaniem stresu. Dodatkowo zwiększa przyswajanie żelaza.

SOLGAR Ester C-Plus witamina C

SOLGAR Witamina K2 MK-7

Witamina K to kluczowy czynnik w procesie krzepnięcia krwi. Dodatkowo odpowiedzialna jest za dobry stan kości. Z przeprowadzonych badań wynika, że oprócz tego owy związek posiada również szereg innych zastosowań, wpływających korzystnie na nasze zdrowie. Należy zaznaczyć, że witamina K występuje pod dwiema postaciami: K1 i K2, które swym wyglądem są zbliżone do siebie. Dzięki przyswajaniu witaminy K możemy zniwelować wystąpienie  wszelkich chorób układu krążenia, zwapnieniu naczyń krwionośnych oraz zapobiec osteoporozie. Do produktów bogatych w tę witaminę zalicza się: owies, szpinak oraz zielona herbata i jarmuż.

SOLGAR Witamina K2 MK-7

Podsumowanie

Organizm człowieka nie jest zdolny do samodzielnego wytworzenia potrzebnych witamin. Niezbędne jest uwzględnienie tych związków w żywności bądź odpowiedniej suplementacji. Marka Solgar w swojej bogatej ofercie dysponuje różnymi rodzajami produktów, które każdy może dopasować do swoich indywidualnych potrzeb.