Kolagen do picia dla wzmocnienia stawów i budowy mięśni

Czym jest kolagen i jakie ma właściwości?

Kolagen jest białkiem znajdującym się w organizmie i działa wspierając integralność strukturalną tkanek. Jest również ważny dla elastyczności skóry, siły naczyń krwionośnych i zdrowia stawów. Picie kolagenu to nowy trend, który w ostatnich latach zawładnął światem fitnessu i zyskuje na popularności wśród konsumentów.

Kolagen do picia to suplement diety, który może zawierać kolagen pochodzący ze źródeł zwierzęcych, takich jak: wołowina, kurczak i ryby. Organizm ludzki produkuje tylko ograniczoną ilość kolagenu w danym momencie, więc uzupełnianie kolagenu jest bardzo ważne.

Korzyści ze spożywania kolagenu obejmują:

 • utratę wagi,
 • poprawę elastyczności skóry,
 • zmniejszenie zmarszczek i plam starczych,
 • zdrowe stawy,
 • lepsze trawienie,
 • a także podwyższony poziom energii

Jak picie kolagenu może Ci pomóc z 8 korzyściami zdrowotnymi

Picie kolagenu ma wiele korzyści zdrowotnych. Wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu i utrzymanie dobrostanu. Poniżej opisano wpływ kolagenu na poszczególne obszary naszego ciała:

 1. Właściwości przeciwstarzeniowe: picie kolagenu może poprawić jakość skóry i włosów. Może sprawić, że Twoja skóra będzie wyglądać młodziej, a włosy będą zdrowsze i błyszczące.
 2. Zdrowie stawów: picie kolagenu może pomóc w zapobieganiu bólu i sztywności stawów. Kolagen jest również dobry dla siły mięśni i ścięgien, włókna więzadłowego, gęstości kości, łagodzenia zapalenia stawów itd.
 3. Trawienie: picie kolagenu może poprawić trawienie i pomóc w zaparciach, biegunkach, wzdęciach, skurczach i łagodzeniu gazów.
 4. Zdrowie skóry: picie kolagenu może poprawić jakość skóry i zmniejszyć zmarszczki.
 5. Siła stawów/mięśni: picie kolagenu jest dobre dla budowania masy mięśniowej i poprawy stabilności stawów
 6. Zdrowie kości: picie kolagenu może pomóc w utrzymaniu gęstości i siły kości.
 7. Zdrowie serca: Picie kolagenu może zmniejszyć czynniki ryzyka chorób serca, takie jak: wysoki poziom cholesterolu, wysokie ciśnienie krwi i trójglicerydy.

Jaki kolagen jest najbardziej skuteczny? Który przynosi najlepsze efekty?

Przeszukując internet w celu znalezienia odpowiedniego kolagenu możesz napotkać na wiele rodzajów kolagenu. Pierwszym kryterium różnicujące kolagen to jego pochodzenie. Kolagen może być wołowy, rybi lub wieprzowy. Kolejne kryterium różnicujące to sposób spożywania. Otóż, w sklepach możesz dostać kolagen do picia, kolagen w proszku, kolagen w kapsułkach czy tabletkach itd.

Każdy kupując różne produkty chce aby były najlepszej jakości i przynosiły oczekiwane efekty. W przypadku kolagenu jest tak samo. Dla osiągnięcia spektakularnych efektów rekomenduje się spożywanie hydrolizowanego kolagenu do picia wołowego. Kolagen hydrolizowany jest najlepiej przyswajalny przez ludzki organizm. Jak zapewnia producent kolagen do picia przyswaja się aż w 95% !