Czy paznokcie żelowe są bezpieczne?

Piękne, zadbane dłonie są wizytówką eleganckiej kobiety. Dlatego też stylizacja i przedłużanie paznokci metodą żelową jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów kosmetycznych. Zastanawiasz się, czy to wybór dla Ciebie i czy paznokcie żelowe są bezpieczne? Czytaj dalej, aby rozwiać swoje wątpliwości.

Czym są paznokcie żelowe?

Stylizacja paznokci tą metodą polega na wykorzystaniu specjalistycznego żelu. Po nałożeniu go na płytkę utwardza się masę za pomocą lampy UV. Wydłużenie paznokcia można uzyskać dzięki tipsom lub na naturalnej płytce przy użyciu szablonu.

Zalety paznokci żelowych

Stylizacja paznokci wykonana metodą żelową jest bardzo trwała. Utrzymuje się w doskonałym stanie nawet przez kilka tygodni. To oszczędność czasu i gwarancja, że dłonie prezentują się doskonale w każdej sytuacji. Dzięki dużej dostępności rozmaitych produktów, możliwości stylizacji są wręcz nieograniczone. Wykonasz ją w połysku, macie, stworzysz french manicure lub nadasz błysku za pomocą świetlistych drobinek.

Jak bezpiecznie nakładać żel na paznokcie?

Dobrze wykonany manicure jest efektem umiejętności i doświadczenia. Nie oznacza to jednak, że nie możesz go poprawnie wykonać samodzielnie, jeśli jesteś początkująca. Zadbaj jedynie o to, żeby uniknąć kilku podstawowych błędów, które mogłyby zagrozić kondycji Twoich dłoni.

Zadbaj o higienę

Niezależnie od tego, czy robisz paznokcie w domu, czy w salonie, szczególną uwagę zwracaj na higienę. Każdy zabieg kosmetyczny, nawet najmniej inwazyjny, wymaga odpowiedniego przygotowania. Zawsze dokładnie myj ręce i dezynfekuj swoje narzędzia, nawet jeśli jesteś jedyną osobą, która z nich korzysta.

Poprawnie przygotuj płytkę paznokcia

Zabieg metodą żelową wymaga starannego opiłowania płytki. Aby osiągnąć maksymalny efekt, musi zostać wygładzona i zmatowiona. Jeśli nieodpowiednio przygotujesz paznokcie, żel może się napowietrzyć i naderwać, a nawet całkowicie odpaść. Tym samym uszkodzi naturalne struktury płytki. Dlatego też piłuj dokładnie i uważnie, dbając o to, żeby nie zniszczyć powłok paznokcia.

Ostrożnie używaj żelu

Uważaj, żeby nie zalać skórek żelem. Przede wszystkim efekt będzie nieestetyczny, a ponadto może powstać komora powietrzna, która doprowadzi do odpryśnięcia masy. To z kolei uszkodzi struktury paznokcia. Nakładaj masę równomiernie i w cienkich warstwach, tak aby się nie kruszyła.

Zwróć uwagę na produkty, jakich używasz

Wybierając produkty do swojego domowego spa, zwracaj uwagę na ich jakość. Korzystaj z kosmetyków, które zagwarantują doskonały efekt i bezpieczeństwo ich użytkowania. Nie bój się zamawiać profesjonalnych żeli ze specjalistycznych e-sklepów, takich jak np. https://nails.pl/ Będziesz mieć pewność, że są mało inwazyjne i bezpieczne zarówno dla skóry, jak i paznokci.

Dbaj o swoje paznokcie

Co jakiś czas rób sobie przerwę i odżywiaj swoje paznokcie, stosując specjalistyczne preparaty do płytki i skórek. Kolejną kwestią, o którą musisz zadbać, jest odpowiednie ściąganie paznokci żelowych. Jeśli decydujesz się na wykonanie tego zabiegu samodzielnie w domu, rób to ostrożnie. W żadnym wypadku nie zdzieraj ich na siłę, bo uszkodzisz wrażliwe powłoki naturalnej płytki.

Metoda żelowa jest bezpieczna dla Twoich paznokci. Co więcej, może bardzo pozytywnie wpłynąć na ich stan. Krucha płytka, która lubi się często łamać, zostanie zabezpieczona twardą masą. To ją ochroni przed uszkodzeniami mechanicznymi i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Dzięki temu naturalny paznokieć będzie rósł zdrowo i pięknie.