Wypróbuj orzeźwiającą Yerba Mate Rio Negro

Napar z ostrokrzewu paragwajskiego to remedium na wiele przypadłości zdrowotnych, ale także mentalnych czy duchowych. Pomaga w czasie, kiedy czujemy się źle, smutno, przepełnia nas irytacja, albo kiedy potrzebujemy naturalnego, zdrowego orzeźwienia do pracy czy nauki. Gdy masz wszystkiego dość – spróbuj yerba mate i przekonaj się o jej unikatowym działaniu.

Alkaloidy ksantynowe w yerba mate

W suszu yerbowym znajdziemy trzy alkaloidy, związki czynne biologicznie, którym zawdzięczamy siłę ostrokrzewu. Są to oczywiście kofeina – zwana w yerbie mateiną, pobudzająca i wzmacniająca; teofilina – znana z herbaty, rozszerza oskrzela i pogłębia oddech; oraz teobromina – wiodący alkaloid kakao, dzięki której mamy uczucie radości i szczęścia. Wszystkie te alkaloidy ponadto poprawiają krążenie obwodowe w mózgu, jak i krążenie w ogóle – pomagają dotlenić cały organizm, wspomagają trawienie i koncentrację. Do nich należy dodać jeszcze kompleks witamin i mikroelementów, odżywiających nas na wielu poziomach.

Antyoksydanty w yerba mate naprzeciw złym nastrojom

Ostatnia grupa związków czynnych w yerbie to polifenole – antyoksydanty, związki wiecznej młodości! Słynie z nich zielona herbata, ale zbadano, że to w zielonych gatunkach yerby jest ich trochę więcej. Tym samym, napar z ostrokrzewu paragwajskiego stał się remedium na cywilizacyjne przypadłości: od chorób ciała, po choroby umysłu. Polifenole orzeźwiają, oczyszczają, pomagają pozbyć się nadmiaru toksyn i metali ciężkich. Pijąc świeżą, dobrej jakości – ekologiczną – yerba mate, poczujemy się jak nowo narodzeni. Wróci chęć do działania i większa wyrozumiałość dla siebie. Możesz także wybrać yerbę z dodatkami ziół, które wzmocnią efekt zrównoważenia i wewnętrznego spokoju: melisą, ashwagandhą, guayusą, trawą cytrynową, lawendą czy aromatycznymi kwiatami. Zadbaj o siebie z yerba mate – otocz swój dzień pachnącą lasem deszczowym, soczyście zieloną yerba mate!

Pracujesz w nocy? Pij yerba mate

Nocna praca wymaga specjalnego wsparcia – uderzenia mocy, ale mocy organicznej, botanicznej, a nie toksycznej np. z puszki. Pobudzające rośliny wychodzą naprzeciw wszystkim pracującym po nocach, aby nie musieli oni popijać niezdrowych napojów, tylko mieli naturalną siłę do działania. Yerba Mate Rio Negro porządnie pobudzi.

Ekologiczna Yerba Mate Rio Negro

Dzięki zrównoważonemu procesowi produkcji Rio Negro spełnia wszelkie standardy produktów eko. Uprawa ostrokrzewu paragwajskiego przebiega bez użycia pestycydów, gmo, nawozów sztucznych, odbywa się w historycznym yerbowym regionie na styku Argentyny i Paragwaju (Corrientes). Jest długo leżakowana, czemu zawdzięcza głęboki, intensywny aromat. To w zasadzie klasyka yerba mate, z tą różnicą, że jej wyrazistego smaku nie zawdzięczamy suszeniu ogniem, a gorącym powietrzem. To kolejny punkt stanowiący za organicznością Rio Negro. Opakowanie zawiera ok. 80% ciętych listków ostrokrzewu oraz 20% patyczków, dzięki czemu każda bombilla będzie ją świetnie filtrowała.

Pobudzenie na poziomie

Rio Negro to yerba mate dla osób lubiących mocne smaki i konkretne działanie. Ta nowa yerba mate stanowi idealne źródło witamin i minerałów, dostarczając między innymi magnezu, witamin z grupy B czy polifenoli (antyoksydanty). Te ostatnie odżywiają i odświeżają, a także oczyszczają organizm z toksyn i metali ciężkich. Wraz z pobudzeniem otrzymujemy zatem pełnię zdrowia i dobrego samopoczucia, szybkiej pracy umysłu i świetnej koncentracji. A są to cechy potrzebne, podczas nocnej pracy, gdy funkcje kojarzenia, działania i zapamiętywania, są trochę obniżone.