Rozświetlacz i jego rodzaje. Czym jest konturowanie na mokro?

Rozświetlacz to kosmetyk, który jest dzisiaj niezbędny. Każda z nas powinna mieć go pod ręką, bo bez niego każdy makijaż będzie niepełny, a jednego z najmodniejszych make-up’ów – rozświetlającego stylu glow w ogóle – po prostu nie da się wykonać. Sprawdź, jaki rozświetlacz będzie najlepszy dla Ciebie i co ma z nim wspólnego konturowanie na mokro i na sucho!

Bronzer i rozświetlacz są kosmetykami, które umożliwiają tak zwane konturowanie twarzy, a więc pozwalają, by optycznie delikatnie skorygować rysy twarzy. Zapewniają różne efekty. Bronzery pozwalają na „ukrycie” tego, czego nie chcemy pokazać. Nieco ciemniejszy od skóry bronzer pozwala optycznie wyszczuplić nieco zbyt wydatny nos lub troszkę zbyt obfite policzki. Natomiast rozświetlacze pozwalają wyeksponować i optycznie powiększyć to, czym chcemy się pochwalić. I tak – rozświetlacz nałożony tuż nad ustami sprawi, że te będą wydawały się pełniejsze. Jeśli zaaplikujemy go na kości policzkowe, to będą się one wydawały znacznie bardziej wydatne. Gdy nałożymy rozświetlacz pod łukiem brwiowym, to fantastycznie powiększy on oko i wyeksponuje kształt brwi. Jeśli więc jeszcze nie masz rozświetlacza w swojej kosmetyczne, musisz zdecydować się na jedną z jego form.

Rozświetlacze – najpopularniejsze rodzaje

Klasycznym rodzajem rozświetlacza jest ten w kamieniu, który nakłada się zwykłym pędzlem. Rozświetlacze tego typu mają różne formy i struktury. Niektóre zawierają mnóstwo drobinek nadających blask skórze, a inne są pełne brokatu. Warto zwrócić uwagę na te, które są niemal jednorodne i tworzą na skórze wspaniałą, jednolitą, pełną blasku powłokę. Kosmetyki w kamieniu mogą przybierać ciekawe formy. Najbardziej popularne są rozświetlające perełki do twarzy od Avon, a po ich zastosowaniu skóra wygląda, jakby była rozświetlona promieniami słońca.

Ciekawe są też rozświetlacze w płynie. Niektóre są w opakowaniach przypominających błyszczyki, a inne w takich jak podkłady z niewielkimi pompkami, które ułatwiają aplikację. Jeszcze inne, takie jak w Avon posiadają niewielką pipetkę, którą można precyzyjnie nałożyć kropelkę kosmetyku na wybrane miejsce i delikatnie wklepać ją opuszkiem palca.

Konturowanie na mokro i sucho

Gdy zaopatrzymy się w odpowiednie kosmetyki, możemy zacząć swoją przygodę z konturowaniem twarzy. Dzięki temu można optycznie ukryć zbyt wysokie czoło lub wyszczuplić nadmiernie okrągłą twarz. Konturowanie można przeprowadzić w różnym zakresie. Efekty zależą od technik i metod aplikacji kosmetyków.

Pierwszy rodzaj aplikacji, czyli konturowanie na mokro, to nakładanie na skórę płynnych, kremowych, nieco cięższych podkładów i korektorów oraz utrwalanie ich suchymi pudrami, bronzerami czy rozświetlaczami. Ta metoda sprawdza się głównie przy makijażach wieczorowych. Jeśli jednak mamy zamiar wykonać make-up o naturalnym efekcie, powinnyśmy zastosować metodę konturowania twarzy na sucho. Tu wystarczy zastosowanie produktów o suchej, prasowanej formule. Używamy więc zdecydowanie jaśniejszych pudrów i niewielkiej ilości korektorów. Ciepłą, słoneczną tonację cery uzyskujemy dzięki niezbyt ostrym bronzerom i delikatnym rozświetlaczom.