Czym myć twarz? Żel, pianka, mydło, pasta, olejek

Oczyszczenie skóry po całym dniu to jeden z podstawowych rytuałów pielęgnacyjnych. Należy wykonywać go codziennie. Jest to gwarantem czystej, zdrowej cery. Jednak regularne mycie twarzy nie wystarczy. Należy to również robić odpowiednimi kosmetykami. Preparatów do mycia twarzy nie brakuje. Na drogeryjnych półkach dostępne są żele, pianki, mydła, kremy, pasty. Po jaki kosmetyk warto sięgnąć?

Kremy do mycia twarzy

Kremowe żele lub maseczki to mniej znane preparaty do mycia twarzy. Idealnie jednak sprawdzają się przy cerze suchej oraz dojrzałej. Rekomendowane są przede wszystkim produkty, które zawierają składniki kojące i pielęgnujące. Kosmetyki tego typu nakłada się na wilgotną twarz i okrężnymi ruchami zmywa zabrudzenia. Na koniec resztki kremu myjącego trzeba spłukać letnią, a nawet zimną wodą. Ta gorąca uszkadza naczynka.

Mydło do mycia twarzy

Jednym z mitów mówi, że mydłem nie powinno się myć twarzy. I faktycznie do pielęgnacji nie zaleca się używać tradycyjnego mydła, czy tego szarego. Wynika to z tego, że może ono wysuszać cerę. Wiele marek jak np. Clinique proponuje specjalne mydła do mycia twarzy. Takie można zakupić na https://tagomago.pl/collections/clinique. Clinique proponuje delikatne mydła do mycia twarzy o właściwościach oczyszczających i orzeźwiających. Przeznaczone jest ono do skóry mieszanej idącej w stronę suchą. Mydło jest dostępne w płynie, dzięki czemu łatwo można go nakładać na cerę. Alternatywą dla mydła w płynie marki Clinique jest czarne, syberyjskie mydło w kostce. Jego największą zaletą jest dokładne oczyszczanie skóry.

Anshu

Pasty do mycia twarzy

Do mycia twarzy wykorzystać można również pasty. To rozwiązanie warto wybrać, jeśli szuka się preparatów dogłębnie oczyszczających cerę. Pasta rozpuszczona w wodzie bardzo dobrze oczyszcza pory, a także zmniejsza ilość zaskórników. Warto pamiętać, że jest to kosmetyk dość ciężki, dlatego lepiej sięgać po niego wieczorem, a rano używać preparatów orzeźwiających np. pianek czy żeli.

Pianki do mycia twarzy

Pianki myjące to produkty lekkie, orzeźwiające i delikatne. Świetnie sprawdzają się przy porannej pielęgnacji twarzy. Kosmetyk ten przysłuży się przede wszystkim cerze wrażliwej.

annie-spratt

Żele do mycia twarzy

Żele do mycia twarzy to najpopularniejsze produkty pielęgnujące do cery. Ich wybór jest ogromny. Żel żelowi jest jednak nie równy. Przede wszystkim poszczególne preparaty różnią się od siebie składem i przeznaczeniem. Większość żeli myjących zawiera drobinki, które działają seboregulująco, co ma wpływać na antybakteryjne działanie preparatu. Żele polecane są osobom z cerą tłustą i mieszaną.

Olejki do mycia twarzy

Koncerny kosmetyczne do mycia twarzy proponują także specjalne olejki. Ich największą zaletą jest to, że nie ściągają z naskórka naturalnej warstwy hydrolipidowej. Po olejki do mycia twarzy powinny sięgnąć właścicielki cery tłustej.