Jak zadbać o swoje brwi?

Brwi to najpiękniejsze ramy naszej twarzy, które są wstanie skutecznie nadać głębi naszemu spojrzeniu i wydobyć z niego to co najlepsze. Jednocześnie trzeba pamiętać o tym, że brwi w dalszym ciągu są delikatnymi włoskami, o które trzeba odpowiednio zadbać. Niefortunna regulacja, nadmierna stylizacja czy nawet agresywne kosmetyki mogą skutecznie osłabi nasze brwi i doprowadzić do ich nadmiernego wypadania. Wobec tego, jak można o te włoski zadbać?

Odżywki do brwi na wzmocnienie i zagęszczenie włosków

Panie doskonale wiedzą, że bez odżywki do włosów ich pielęgnacja nie będzie kompletna. Wobec tego, to samo trzeba powiedzieć o odżywce do brwi, która powinna na stałe zagościć w kobiecej kosmetyczce. Przede wszystkim odżywka do brwi https://klinika-urody.com.pl/najlepsza-odzywka-do-brwi-ranking ma za zadanie wzmocnić i zagęścić włoski tak, by nie było pomiędzy nimi wolnej przestrzeni. Zadba ona także o ich odpowiednie nawilżenie i odżywienie, dzięki czemu staną się lśniące i przestaną wypadać. Wybierając odżywkę do brwi warto szczególną uwagę zwrócić na to, by w jej składzie znalazła się keratyna, a także dobroczynne olejki i wyciągi roślinne. Unikajmy w odżywkach do brwi silikonów i silnych substancji chemicznych, które mogą podrażnić delikatną skórę w tej okolicy.  Dzięki regularnemu stosowaniu odżywek nasze brwi otrzymają prawdziwą bombę regeneracyjną, a także o wiele łatwiej będzie nam kontrolować niesforne włoski.

Olejek rycynowy dla przyciemnienia i odżywienia brwi

Jeśli zależy nam na tym, by nasze włoski były odpowiednio zregenerowane i nawilżone, to warto zdecydować się na ich pielęgnację przy pomocy olejku rycynowego. Jest to całkowicie naturalny preparat, który wykazuje się silnym działaniem nawilżającym i odbudowującym. Dodatkowo, wiele kobiet jasno stwierdza, że po regularnym stosowaniu olejku rycynowego na brwi, stają się one także ciemniejsze. Warto zauważyć, że olejek rycynowy jest w kosmetologii znany od wieków. Zawiera on w sobie szereg, cennych substancji odżywczych, które odbudują strukturę naszych brwi i poprawią ich elastyczność. Wystarczy stosować go raz dziennie- najlepiej po demakijażu przed snem. Efekty takiej kuracji mogą być naprawdę spektakularne, a nasze brwi z pewnością będą prezentować się o wiele lepiej.

Henna na brwi- sposób na poprawę ich kondycji

Wiele kobiet zainteresowanych jest przyciemnieniem swoich brwi, a jednocześnie uwolnieniem się od ich codziennego makijażu. Wobec tego warto zainteresować się henną do brwi, która jest całkowicie naturalnym sposobem na ich przyciemnienie, ale także na ich pielęgnację. Henna zwykle kojarzy się nam z tradycyjną farbką do brwi, która daje czasowe efekty. Warto jednak zwrócić uwagę, że henna to barwnik pochodzenia naturalnego, który zawiera w sobie szereg cennych substancji. Wykorzystanie henny do brwi- około raz na dwa tygodnie- sprawi, że nasze włoski staną się nie tylko mocno przyciemnione, ale także odbudowane zostaną w nich wiązania keratynowe. W ten prosty sposób możemy cieszyć się nie tylko wyrazistym kolorem naszych brwi, ale także i ich nienaganną kondycją.