Tusze i maskary do rzęs – co jest potrzebne do idealnego makijażu oka?

Oczy to zwierciadło duszy. Aby je podkreślić, warto zadbać o odpowiedni make-up. Makijaż oka podkreśli urodę, nada spojrzeniu wyrazistości, a także pozwoli ukryć niedoskonałości urody. Ciekawe efekty można osiągnąć już przy delikatnym podkreśleniu rzęs. Make-up oczu wymaga jednak zaopatrzenia się w odpowiednie kosmetyki. Podstawą są tusze do rzęs i maskary, oprócz tego przyda się baza i cienie do powiek. Jak użyć tych kosmetyków, aby podkreślić swoją urodę?

Czy warto wykonywać makijaż oka?

Make-up oka powinno się wykonywać nie tylko na wielkie okazje, ale również na co dzień. Odpowiednio wykonany potrafi zdziałać cuda. Z jego pomocą można skorygować niedoskonałości, które traktuje się jako defekty urody. Odpowiednio nałożone tusze do rzęs i maskary mogą powiększyć oczy, skorygować ich rozstaw, ukryć opadającą powiekę czy kurze łapki.

Jak nakładać cienie na powieki?

Pierwszym krokiem makijażu oka jest nałożenie kolorowych cieni. Krok ten powinien być poprzedzony aplikacją bazy, która przedłuży trwałość makijażu. Kosmetyk nakłada się na całą powiekę – nie tylko tę ruchomą część, ale aż do samych brwi. Następnie gruntuje pudrem lub cielistym cieniem. Na tak przygotowany podkład można nałożyć cienie. Makijaż oka należy rozpocząć od nakładania jasnych, bazowych cieni w odcieniach takich jak beże, brązy, szarości. Następnie ciemniejszym cieniem zaznacza się załamanie powieki – jego kolor powinien być jaśniejszy im bliżej środkowego kącika oka. Najciemniejszym kolorem wzmacnia się zewnętrzną stronę powieki – sprawia to, że oko jest optycznie powiększone. Na zakończenie należy zaznaczyć linię wodną powieki białą kredką, a wzdłuż górnej linii rzęs narysować kreskę czarną lub brązową kredką lub eyelinerem.

Tusze i maskary do rzęs

Tusze do rzęs i maskary w makijażu oka

Wykończeniem make-up jest sięgnięcie po tusze do rzęs i maskary. Są to kosmetyki przeznaczone do rzęs. Koncerny kosmetyczne proponują kosmetyki o różnych właściwościach. Tusze do rzęs i maskary pozwalające wykonać każdy typ makijażu proponuje https://www.perfumeria.pl/collections/makijaz-oczy-maskary. Wybierać można między tymi wydłużającymi, nadającymi objętości, podkręcającymi rzęsy.

Tusze i maskary do rzęs

Kosmetyk idealny powinien doskonale rozprowadzać i jednolicie pokrywać rzęsy cienką warstwą tuszu, nie pozostawiać grudek, nie rozmazywać się, nie osypywać, nie sklejać rzęs. Niewskazane jest też szybkie wysychanie kosmetyku. Przy zakupach warto pamiętać również o tym, że tusze do rzęs i maskary występują nie tylko w kolorze czarnym. Chcąc zaszaleć, można sięgać po te kolorowe np. w odcieniu granatowym, śliwkowym, grafitowym, brązowym, srebrnym, złotym lub drobinkami brokatu.