Peeling do twarzy – wszystko, co należy o nim wiedzieć

Stosowanie peelingu do twarzy jest zalecane wszystkim osobom. Kosmetyk ten pomaga usunąć martwy naskórek. Dzięki temu można cieszyć się piękną, zdrową i dobrze odżywioną skórą. Ważne jest, aby wybrać odpowiedni preparat oraz używać go poprawnie. Zobacz, co warto wiedzieć o peelingach do twarzy.

Jakie są rodzaje peelingów do twarzy?

Peeling do twarzy jest zaliczany do kosmetyków oczyszczających. Zawiera on składniki, które ułatwiają usuwanie martwych komórek skóry i złuszczonego naskórka. Może się to odbywać na różne sposoby. W zależności od tego wyróżnia się kilka rodzajów peelingów do twarzy. Są to:

  • peeling enzymatyczny,
  • peeling mechaniczny.

Peeling enzymatyczny zawiera enzymy, które pochodzą z wyciągów roślinnych. Dzięki ich właściwościom złuszczony naskórek ulega rozpuszczeniu. Kosmetyki tego typu są bardzo delikatne.

Peeling mechaniczny ma w składzie drobinki, które ścierają naskórek. Działają one nieco silniej i intensywniej od peelingów enzymatycznych. Mogą być one gruboziarniste lub drobnoziarniste. Drobinkami najczęściej są: minerały, cukier, zmielone pestki owoców.

Jaki peeling do twarzy wybrać?

Peeling do twarzy trzeba dopasować do rodzaju cery. Warto pamiętać, że osoby z wrażliwą skórą lub chorobami dermatologicznymi nie powinny sięgać po kosmetyki, które zawierają drobinki. W takiej sytuacji istnieje ryzyko pojawienia się podrażnień i uszkodzeń naskórka. W efekcie stan cery pogarsza się, zamiast ulec poprawie.

Peeling do twarzy powinien mieć także dobry skład. Należy przyjąć zasadę, że im mniej składników zawiera, tym lepiej. Dobrze też, aby były w nim obecne naturalne substancje, witaminy lub pierwiastki. Unikać trzeba preparatów z alkoholem.

Warto też zadbać o to, aby peeling do twarzy pochodził ze sprawdzonych źródeł. Jednym z nich jest drogeria internetowa Ziko Dermo. Można znaleźć w niej kosmetyki wysokiej jakości, które są dobre także dla skóry z problemami.

Po co stosować peeling do twarzy?

Peeling do twarzy pomaga usunąć złuszczony naskórek. Jest to konieczne, aby mogły powstawać nowe komórki, a tym samym skóra mogła się regenerować. Ponadto kosmetyk tego typu dobrze oczyszcza, reguluje wydzielanie sebum, poprawia krążenie oraz odżywia cerę. Dzięki regularnym zabiegom staje się ona ładniejsza i zdrowsza.

Ile razy w tygodniu stosować peeling do twarzy?

Efekty stosowanie peelingu do twarzy można zaobserwować tylko pod warunkiem przeprowadzania regularnych zabiegów. Zaleca się, aby usuwać martwy naskórek 1–2 razy w tygodniu.