Czym jest resurfacing i kiedy warto poddać się zabiegowi?

Resurfacing to zabieg liftingujący, przeprowadzany z zastosowaniem nowoczesnego urządzenia laserowego. Jego głównym celem jest przywrócenie cerze gładkości, jędrności i elastyczności. Zabieg ten pozwala również na poprawę owalu twarzy, zredukowanie blizn i usunięcie zmarszczek. Resurfacing przynosi dobre rezultaty także w niwelowaniu innych oznak starzenia się skóry.

Laserowy resurfacing skóry

Resurfacing twarzy polega na zastosowaniu odpowiedniego urządzenia laserowego. Wytwarza on na powierzchni skóry punktowe mikrouszkodzenia termalne, które stymulują proces regeneracji. W rezultacie następuje rewitalizacja skóry, pobudzająca komórki do produkcji elastyny i kolagenu. Tak przeprowadzony zabieg umożliwia odbudowę i wzmocnienie ich włókien. Jednym z najskuteczniejszych narzędzi wykorzystywanych do resurfacingu jest laser Alma Harmony iPixel XL Jego zastosowanie pozwala na odświeżenie i przebudowę skóry, a także zlikwidowanie wielu niedoskonałości. Zaawansowana technologia daje szybkie i trwałe efekty, nie powodując przy tym żadnych powikłań. Laserowy lifting twarzy pozostaje przy tym metodą mało inwazyjną, niewymagającą stosowania skalpela. Podczas kontaktu ze skórą, wiązka światła emitowanego przez laser dzielona jest na kilkadziesiąt mniejszych. Powstałe mikrouszkodzenia otaczane są rezerwuarem zdrowej tkanki, co przyspiesza proces regeneracji.

Pielęgnacja skóry

Wskazania do zabiegu

Podstawą do przeprowadzenia resurfacingu jest potrzeba odświeżenia i rewitalizacji skóry. Zabieg najczęściej przeprowadza się w obrębie twarzy i szyi. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wykonać także resurfacing dekoltu czy dłoni. Lifting laserowy jest szczególnie polecany w przypadku utraty elastyczności skóry oraz przy nadmiernym jej zwiotczeniu. Resurfacing twarzy pozwala na usunięcie bruzd, zmarszczek i różnego rodzaju blizn, np. chirurgicznych czy potrądzikowych. Przeprowadzenie liftingu laserowego jest dobrym sposobem na zlikwidowanie przebarwień, jak również wyrównanie kolorytu skóry. Z zabiegu z powodzeniem korzystać mogą pacjentki posiadające ziemistą, suchą i pozbawioną blasku cerę. Resurfacing pozwala też na zwężenie rozszerzonych porów i zredukowanie rozstępów.

Przygotowanie i rekonwalescencja

Resurfacing skóry wymaga odpowiedniego przygotowania. Najpóźniej na pół roku przed zabiegiem należy zakończyć kurację z zastosowaniem retinoidów, a minimum trzy tygodnie wcześniej nie używać kremów zawierających retinoidy lub retinol. Na tydzień przed zabiegiem trzeba też zrezygnować z kremów depilujących i środków złuszczających naskórek. Najmniej dwa tygodnie przed resurfacingiem powinno się odstawić zioła fotouczulające, leki fototoksyczne oraz preparaty fotoalergiczne, a także unikać słońca i korzystania z solarium. Przed zabiegiem laserowym skóra poddawana jest znieczuleniu miejscowemu, a w jego trakcie odczuwać można delikatne pieczenie. Po zakończeniu liftingu występuje zwykle uczucie suchości, ściągnięcia oraz zaczerwienienia. Okres rekonwalescencji zależy od rodzaju zmian skórnych i rozległości zabiegu, jednak zwykle trwa kilka dni. Skórę powinno się w tym czasie smarować kremami łagodzącymi, stosować filtry przeciwsłoneczne i myć delikatnymi detergentami.

Efekty resurfacingu

Laserowy resurfacing przynosi pierwsze efekty już w ciągu kilku dni od zabiegu. Po tym czasie odnotować można poprawę napięcia, kolorytu, elastyczności, ujędrnienia i gęstości skóry. Stymulacja produkcji elastyny i kolagenu następuje w przeciągu paru tygodni, prowadząc do przebudowy głębszych warstw skóry. W zależności od miejsca wykonania zabiegu następuje też rewitalizacja dłoni, szyi, dekoltu czy skóry pod oczami. Po zabiegu uzyskać można poprawę owalu twarzy. Najlepsze rezultaty widoczne są po przeprowadzeniu 3-5 serii. Aby mieć pewność ich profesjonalnego wykonania, warto skorzystać z usług specjalistów. Na terenie Warszawy i okolic resurfacing oferuje klinka Anlaya: https://anlaya.pl/pricelist/281-resurfacing-laserowy-ipixel. Laserowy resurfacing skóry pozwala na jej skuteczną odnowę, odświeżenie oraz poprawę ogólnej kondycji.