NTM w ciąży

Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. Wiąże się on jednak również z wieloma zmianami zachodzącymi w organizmie, które są nieuniknione. Nowe symptomy i dolegliwości wywołują stres u wielu przyszłych mam. Jedną z takich sytuacji jest problem z nietrzymaniem moczu — tym bardziej, jeżeli wcześniej takie trudności nie miały miejsca. Czy jest to powód do zmartwień? Co zrobić, gdy nietrzymanie moczu w ciąży staje się zbyt uciążliwe? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań związanych z tym zagadnieniem przedstawiamy w najnowszym poradniku.

Powody nietrzymania moczu w ciąży

Nietrzymanie moczu to problem, który zaskakuje wiele młodych i zdrowych kobiet. Fakt, że nie mamy nad czymś kontroli, zaczyna w pewnym momencie martwić, tym bardziej że dochodzi do tego dyskomfort podczas codziennych czynności. Kaszel, śmiech, podnoszenie cięższych rzeczy czy nawet kichanie — to tylko jedne z wielu sytuacji, podczas których kobieta w ciąży może doświadczyć nietrzymania moczu. To z kolei przekłada się na brzydki zapach, otarcia czy plamy na bieliźnie i stres związany z tym, że ktoś może się o tym dowiedzieć. Z tego względu warto poznać przyczynę i skuteczne sposoby na zachowanie pełnej higieny.

Tak zwane wysiłkowe nietrzymanie moczu to przypadłość, która pojawia się ze względu na powiększoną macicę, uciskającą na pęcherz moczowy. Rozluźnienie przez hormony oraz rozciągnięcie mięśni niestety nie pomaga w utrzymaniu kontroli, dlatego dolegliwość pojawia się najczęściej około III trymestru i jest normalnym i naturalnym zjawiskiem.

Jak sobie radzić z nietrzymaniem moczu w ciąży?

Ze względu na rosnący brzuch oraz obrzęki, kobiety w ciąży powinny korzystać ze sprawdzonych rozwiązań, które zapewnią pełen komfort i ochronę przez cały dzień przed NTM. Tradycyjne wkładki mogą być za małe lub niewygodne, a dodatkowo powodować odparzenia. Aby tego uniknąć, warto rozważyć tampony na nietrzymanie moczu URITAM, które skutecznie chronią przed popuszczaniem moczu, a do tego pochłaniają brzydkie zapachy. Dzięki temu kobieta jest z każdej strony chroniona. Używanie tamponów podczas ciąży powinno być oczywiście skonsultowane z lekarzem ginekologiem. Warto zaznaczyć, że tampony Uritam są wykonane z pianki medycznej, co wpływa na ich najwyższe bezpieczeństwo.