Zamawianie recept lekarskich on-line: poradnia bez kolejki
Zawartość podstrony
Zamawianie recept lekarskich on-line: poradnia bez kolejki to świetny sposób na oszczędność czasu i… własnych nerwów. Każdy wie, że wizyta w przychodni bywa na tyle uciążliwa, iż niejednokrotnie wolelibyśmy już zostać w domu i leczyć się własnymi sposobami. Zdalna przychodnia pozwala na uniknięcie wielu problemów: godzin oczekiwania, roznoszonych zarazków, opóźnień w grafiku itp. „niespodzianek”.
1. Zamawianie recept lekarskich on-line: jak to działa?
2. Zdalna przychodnia: zalety i wady
Innowacyjność opieki zdrowotnej nie polega jedynie na wynalezieniu nowych, skuteczniejszych lekarstw czy terapii. Innowacyjność to również nowoczesne podejście do pacjenta i opieki nad jego zdrowiem.
1. Zamawianie recept lekarskich on-line: jak to działa?
Nowoczesne podejście do klienta to przede wszystkim szacunek nie tylko wobec jego pieniędzy, ale i czasu. Nie jest tajemnicą, że kontakt ze służbą zdrowia dla wielu pacjentów jest stresujący już w samym zalążku. Często słyszymy, że stres jest tym, co najbardziej szkodzi naszemu zdrowiu. Ale jak się nie stresować, gdy – mimo umówienia na konkretną godzinę – oczekujemy w długich kolejkach? Albo jak się nie stresować, kiedy potrzebujemy jedynie recepty na niezbędny lek, a oczekujemy w przychodni, pełnej osób o różnych schorzeniach, którymi często bardzo łatwo się zarazić?
Dzięki możliwości zamawiania recept lekarskich on-line, pozbywasz się obu tych problemów niewielkim wysiłkiem.
Wystarczy, że na stronie przychodni znajdziesz rodzaj konsultacji, który Cię interesuje. Następnie dokonasz zakupu konsultacji poprzez kliknięcie odpowiedniej komendy „kup teraz” lub „zamów teraz”. Następnie na adres e-mail podany w zamówieniu otrzymasz formularz wywiadu zdrowotnego, który musisz wypełnić. Na jego podstawie lekarz wystawi odpowiednią receptę on-line, którą prześle drogą mailową. Wypełnienie formularza zwykle zajmuje parę minut i nie stanowi większych trudności.
Należy napisać o najpopularniejszych sytuacjach gdy korzysta się z konsultacji online: tabletka dzień po, przedłużenie antykoncepcji hormonalnej i przedłużenie przewlekłej terapii. – są to sytuacje bezpieczne i można je w prosty, wygodny i tańszy sposób załatwić korzystać z usług Zdalnej Przychodni.
Oczywiście recepta on-line nie jest rozwiązaniem dla każdego i są pewne sytuacje, w których po prostu nie możemy takowej zrealizować. Ale warto wiedzieć, że takie rozwiązanie istnieje, funkcjonuje od lat, nie jest niczym nowym. A jego skuteczny rozwój pomoże w przyszłości ograniczyć kolejki w stacjonarnych przychodniach czy ośrodkach zdrowia.
2. Zdalna przychodnia: zalety i wady
Zalety zdalnej przychodni wydają się być oczywiste. Dlatego przewrotnie, rozpocznijmy od wad tego typu rozwiązania.
Otóż zdalna przychodnia zniechęca niektórych pacjentów przez wzgląd na brak fizycznego kontaktu z lekarzem / osobą zaufaną. Wiele osób, szczególnie starszych, nie ufa internetowi na tyle, by przy jego pomocy realizować recepty lub skonsultować swój stan zdrowia.
Nie ma w tym nic złego. Wręcz przeciwnie – ostrożność jest niezbędną cechą, która powinna towarzyszyć wszystkim surfującym w sieci. Oczywiście nieufność może się nasilać szczególnie wtedy, gdy chodzi o dane tak wrażliwe, jak te, które dotyczą naszego zdrowia.
Ale warto przekonać się do zdalnych przychodni, choćby po to, by zaoszczędzić czas i nie narażać się na stres. Dla wielu osób takie rozwiązanie może okazać się jedynym. Samotne matki, które nie mają przy kim zostawić dziecka, osoby, które ze względu na stan zdrowia nie powinny opuszczać zacisza domowego, starsi, którzy nie chcą podróżować komunikacją miejską, itd. itp. Zdalna przychodnia może się okazać rozwiązaniem wielu problemów życia codziennego.
Coraz więcej dziedzin naszego życia przenosi się do sieci. Również recepty i konsultacje lekarskie będą tą częścią naszego życia, która skutecznie będzie skupiać się coraz częściej wokół internetu.