Konsultacje lekarskie online – usługi medyczne bez wychodzenia z domu

Konsultacje lekarskie online dają możliwość skorzystania z pomocy najlepszych lekarzy i to bez wychodzenia z domu. Obecnie korzysta z nich coraz więcej osób. Też chcesz umówić się na wizytę online? Zobacz więc jak to zrobić! Zajmie Ci to dosłownie kilka minut. 

Internet daje nam w dzisiejszych czasach mnóstwo wspaniałym możliwości. Jeszcze jakiś czas temu nikt nawet by nie pomyślał o tym, że można by było umówić się na wizytę do lekarza przez internet. Nie mówiąc już nawet o tym, by sama konsultacja również odbywała się w sposób wirtualny. Jak widzisz, dziś jest to możliwe! Możesz bez przeszkód skorzystać z konsultacji online, na której kompetentny lekarz pomoże Ci rozwiązać Twój problem zdrowotny. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze, a przy okazji ominiesz oczekiwanie w długich kolejkach. Umów wizytę już dziś!

Konsultacje online — jak to działa? 

Konsultacja lekarska online to nic innego jak wirtualna wizyta w gabinecie lekarskim. Z tym że w tym przypadku całość takiej wizyty przebiega po prostu za pomocą rozmowy i szczegółowego wywiadu, a nie fizycznego badania. Na tej podstawie lekarz może zarówno udzielić pacjentowi odpowiednich rad, jak i wypisać receptę, zwolnienie, a w przypadku braku możliwości diagnozy, polecić wizytę bezpośrednio w placówce medycznej. Recepta wypisana przez lekarza zostaje dostarczona bezpośrednio na maila i można zrealizować ją w każdej aptece

Konsultacja z lekarzem online to doskonałe rozwiązanie, jeśli chcesz skorzystać z medycznej pomocy, która nie wymaga wykonania badań. Najwięcej osób decyduje się na taką opcję szczególnie w przypadku chęci otrzymania e-recepty na leki przyjmowane w leczeniu chorób przewlekłych, czy też na środki antykoncepcyjne

Jak umówić się na konsultację online? 

Proces umawiania wizyty lekarskiej online jest naprawdę bardzo prosty. Cała procedura zajmuje dosłownie kilka minut. Od czego zacząć? Oczywiście od wyboru odpowiedniego specjalisty, z którym chcesz się skonsultować. Na haloDoctor masz dostęp do lekarzy działających w kilkudziesięciu specjalizacjach, od internistów, poprzez dermatologów i kardiologów, aż po psychiatrów, czy chirurgów. Znajdź więc lekarza, którego obszar działania dotyczy problemu, z jakim się zmagasz lub sprawy, o którą chcesz zapytać.

Jak umówić się do danego lekarza? Znajdź najbliższy wolny termin i po prostu go zarezerwuj. Dużą zaletą konsultacji online jest to, że ich dostępność jest bardzo duża. W większości przypadków możesz zarezerwować wizytę jeszcze na ten sam dzień. Gdy wybierzesz już termin konsultacji, pozostaje Ci już tylko opłacić wizytę. Gdy już to zrobisz, na Twojego maila przesłane zostaną wszystkie informacje dotyczące wizyty. 

Ile kosztuje konsultacja lekarska online? 

Lekarz online to rozwiązanie nie tylko wygodne, ale też znacznie bardziej przyjazne dla portfela. W większości przypadków bowiem, konsultacja online jest znacznie tańsza, niż prywatna wizyta u lekarza specjalisty. Koszt takiej konsultacji jest zależny od wielu czynników, jednak ceny zaczynają się już od około 40 zł. Tyle średnio zapłacisz za wizytę w sprawie recepty, czy zwolnienia L4.

Ceny konsultacji u konkretnych specjalistów są natomiast zróżnicowane. Zupełnie tak, jak w przypadku zwykłych wizyt. A to wszystko dlatego, że każdy lekarz może ustalić własny cennik. Warto jednak podkreślić, że jest on w pełni jawny i w przeciwieństwie do tego, co zdarza się często przy wizytach w gabinetach stacjonarnych, dokładnie wiesz, ile zapłacisz za usługę, zanim jeszcze z niej skorzystasz. Dzięki temu żadne koszty Cię nie zaskoczą.