E-recepta – poznaj jej zalety oraz dowiedz się, jak szybko ją uzyskać!

Recepta online już od pewnego czasu wyparła jej klasyczną, papierową formę, która obecnie wydawana jest pacjentom wyłącznie w określonych przypadkach. E-recepta wiąże się z wieloma zaletami – poznaj je oraz dowiedz się, w jaki sposób możesz uzyskać ja w prosty i szybki sposób!

Recepta online – co warto o niej wiedzieć? 

E-recepta to odpowiednik tradycyjnej recepty w formie papierowej, na której również znajdziesz wszystkie przepisane leki, sposób ich dawkowania oraz informacje dotyczące lekarza, który ją wystawił. Receptę elektroniczną znajdziesz logując się na internetowe konto pacjenta, a także otrzymasz SMS-em kod, który możesz zrealizować w dowolnej aptece.

Jeżeli nie masz możliwości jej natychmiastowej realizacji, możesz być spokojny – twoja recepta będzie ważna przez 30 dni, chyba że lekarz zdecyduje o terminie obejmującym 365 dni. Potrzebne leki może ci przepisać lekarz, u którego będziesz na wizycie osobistej w przychodni, jak i wtedy, gdy skorzystasz z konsultacji online. Co można zaliczyć do jej zalet? Przede wszystkim, elektroniczny wydruk jest czytelny, w przeciwieństwie do większości odręcznie wystawianych recept.

Forma ta też zapobiega wielu pomyłkom zarówno ze strony lekarza, który mógłby wypisać ją nieprawidłowo, jak i farmaceuty, mającego problem z weryfikacją przepisanych specyfików. Znaczącym atutem jest również fakt, że recepta online nigdzie się nie zawieruszy – dane na temat przepisanych leków dostępne w systemie zapobiegają sytuacji, kiedy chcemy wykupić to, czego potrzebujemy, jednak nie możemy znaleźć potrzebnego wydruku. 

Jak możesz szybko uzyskać receptę online?

Ostatnią z najważniejszych zalet, która umożliwia również jej szybką realizację, jest to, że możesz uzyskać e-receptę bez wychodzenia z domu. Uzyskanie recepty online przy pomocy konsultacji z lekarzem przez internet (https://dimedic.eu/pl/) daje niezwykle wygodne połączenie, z którego chętnie korzysta ogromna ilość pacjentów. Taka forma pozwala na załatwienie wizyty u lekarza pierwszego kontaktu oraz dowolnego specjalisty z wygodnego dla siebie miejsca, przez 7 dni w tygodniu.

Kontaktując się z lekarzem telefonicznie lub za pomocą formularza, uzyskasz diagnozę swoich dolegliwości, dzięki czemu będzie mógł on od razu wypisać e-receptę. Co istotne, aby ją zrealizować w aptece również nie musisz opuszczać domu, jeżeli nie możesz tego zrobić lub po prostu nie chcesz. Możesz poprosić o to bliską osobę, której wystarczy jedynie kod recepty oraz twój PESEL.

Skorzystanie z usług przychodni online to duża wygoda, nie tylko jeżeli chodzi o natychmiastowe wystawienie recepty. Jest to również duża oszczędność czasu, gdyż nie musisz czekać godzinami w korytarzu wraz z innymi pacjentami, oczekując na wywołanie twojego nazwiska. Jeżeli kończą ci się leki, które regularnie przyjmujesz lub potrzebujesz szybko skonsultować swój stan zdrowia z lekarzem, także docenisz to rozwiązanie – brak kolejek i najlepsi specjaliści zapewnią ci niezwykły komfort i poczucie bezpieczeństwa.