Popularne zabiegi medycyny estetycznej

W obecnych czasach zabiegi medycyny estetycznej stają się coraz bardziej popularne. Warto skorzystać z ich dobroczynnych właściwości niezależnie od rodzaju i stanu naszej cery.

Od kilku już lat zabiegi z zakresu medycyny estetycznej cieszą się coraz większą popularnością. Przede wszystkim dlatego, że są one niezwykle skuteczne, ale także dlatego, że stały się one powszechnie dostępne ceno. Co ważne z usług gabinetów kosmetycznych korzystają nie tylko panie, ale także coraz częściej panowie. Oto najpopularniejsze zabiegi medycyny estetycznej.

Botoks

Jednym z najpopularniejszych zabiegów medycy estetycznej jest wypełnianie zmarszczek botoksem. Botoks to naturalna substancja botulinowa. Jego działanie polega na blokowaniu impulsów nerwowych, które odpowiedzialne są za tworzenie się zmarszczek. Zabieg polega na wstrzyknięciu substancji do twarzy pacjenta za pomocą cienkiej igły. Co ważne jest to zabieg całkowicie bezbolesny, a jego efektami cieszyć się można nawet przez kilka miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe

Medycyna estetyczna wciąż się rozwija i oferuje swoim klientom coraz ciekawsze zabiegi. Jednym z nich jest regeneracja skóry z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Jest to substancja, która wyodrębniania jest z krwi pacjenta. Substancja ta prowadzana jest pod skórę. Jej działanie polega na regeneracji tkanki skóry, wspomaga rozwój krwionośnych oraz zwiększa produkcję kolagenu. Dzięki temu zabiegowi twarz staje się skutecznie odmłodzona. Jest promienna i wypoczęta. Zabieg ten można stosować nie tylko na twarzy, ale także na dłoniach czy dekolcie.

Mezoterapia

Innym zabiegiem, który można stosować nie tylko na twarzy, ale także na innych częściach ciała jest mezoterapia. Zabieg polega na wprowadzeniu pod skórę specjalnych substancji, które poprawiają kondycję skóry. Co ważne zabieg ten skutecznie wpływa także na regenerację skóry.

Kwas hialuronowy

Medycyna estetyczna wielu kojarzy się m.in. z zabiegiem powiększania ust. Jest to zabieg niezwykle popularny. Wykonuje go niemal każdy gabinet medycy estetycznej. Ofertę zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego można znaleźć m.in. na stronie https://www.arsmedica.lublin.pl/ . Zabieg ten polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego do ust pacjenta. Dzięki temu usta stają się większe, pełniejsze i co ważne bardziej zmysłowe. Zabieg jest bezbolesny, a jego efekty utrzymują się nawet do roku czasu.