Medycyna estetyczna ‒ STOP oznakom starzenia

Zabiegi medycyny estetycznej to sposób na spowolnienie procesów starzenia i pozbycie się wrodzonych, jak i nabytych defektów, na przykład blizn. Co jeszcze warto wiedzieć na temat tej coraz bardziej popularnej dziedziny medycyny? Zachęcamy do lektury.

Zabiegi medycyny estetycznej 

Medycyna estetyczna proponuje różnego rodzaju zabiegi ‒ zarówno zabiegi anty-aging, jak i zabiegi odżywcze, nawilżające, usuwające i wygładzające zmarszczki, redukujące cellulit czy przeciwdziałające wypadaniu włosów.

Pamiętajmy, że każdy z zabiegów powinien być dostosowany do problemów i potrzeb skóry ‒ wysokiej jakości specjalista z pewnością przeprowadzi szczegółowy wywiad lekarski i zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.

 W grupie najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej znajdują się:

  • Osocze bogatopłytkowe zwane wampirzym liftingiem ‒ odwirowane z krwi pacjenta osocze wstrzykiwane jest w skórę. Po zabiegu skóra ma wyrównany koloryt i wygląda bardzo estetycznie a zmarszczki i bruzdy są wyrównane. 
  • Odmładzanie okolicy oka ‒ na cienkiej, delikatnej skórze wokół oczu szybko zauważyć można oznaki starzenia. Jednym z zabiegów umożliwiających redukcję takich oznak jest ostrzykiwanie kwasem hialuronowym. 
  • Laser frakcyjny CO2 ‒ wykorzystanie lasera umożliwia regenerację i wygładzenie skóry oraz redukcję blizn i rozstępów. Procedura polega na utworzeniu na znieczulonej skórze dużej liczby mikroskopijnych otworów o odpowiedniej głębokości otwory natychmiast zamykają się. Pierwsze efekty widoczne są po tygodniu, ostateczny efekt po 1-2 miesiącach.  
  • Botox ‒ botox czyli toksyna botulinowa to sposób na wygładzenia kurzych łapek, lwich bruzd oraz poprzecznych bruzd na czole. Botoks wstrzykiwany jest w skórę za pomocą cienkiej igły. 

Wśród innych zabiegów medycyny estetycznej wymienić możemy modelowanie i powiększanie ust, nici liftingujące, peeling medyczny, redukcję zmarszczek wypełniaczami, leczenie nadpotliwości, leczenie bruksizmu, uzupełnianie objętości twarzy czy kompleksowe odświeżenie skóry. 

Akademia Medycyny Estetycznej – Ursynów 

Niezależnie od tego, na jaki zabieg zdecydujemy się, pamiętajmy, aby zdać się na specjalistów, którzy mogą pochwalić się odpowiednimi kompetencjami. Wszystkim zainteresowanym polecamy Akademię Medycyny Estetycznej Ursynów, która zlokalizowana jest w Warszawie. Akademia oferuje  różnego typu zabiegi dostosowane do skóry z różnymi problemami. Wśród proponowanych zabiegów wymienić możemy nici liftingowe, odmładzanie okolicy oka, osocze bogatopłytkowe,modelowanie i powiększanie ust i wiele, wiele innych. 

Celem specjalistów z wymienionej akademii jest podkreślenie naturalnego piękna przy zachowaniu całkowitego bezpieczeństwa i komfortu pacjenta. 

Podsumowanie

Zabiegi medycyny estetycznej to sposób, by spowolnić procesy starzenia i zredukować różnego typu niedoskonałości skóry. Pamiętajmy jednak o tym, że każdy z zabiegów musi być przeprowadzony przez osoby o odpowiednich kompetencjach. My polecamy Akademię Medycyny Estetycznej Ursynów w Warszawie.