Kwas hialuronowy – kiedy warto zdecydować się na zabieg?

Szukasz szybkiego i bezpiecznego sposobu na to, żeby cofnąć zegar i cieszyć się z młodego wyglądu? Poznaj zabiegi wykonywane na bazie kwasu hialuronowego. Podpowiemy Ci dziś, kiedy warto się na nie zdecydować i jakie są przeciwskazania do wykonania iniekcji.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to związek, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie. Pełni w nim szereg istotnych funkcji. Wzmacnia tkanki, reguluje procesy gojenia się ran i chroni przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Powszechnie wykorzystywany jest w medycynie estetycznej, która czerpie z jego dobroczynnych właściwości. Zabiegi na jego bazie mają na celu odmłodzenie skóry oraz skorygowanie widocznych niedoskonałości urody. Co więcej, wykorzystuje się go w medycynie, bo wspomaga leczenie licznych schorzeń.

Jak działa kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy bierze udział w wytwarzaniu kolagenu. Stymuluje produkcję nowych włókien, które podnoszą jędrność skóry i utrzymują jej właściwe napięcie. Z wiekiem ilość kolagenu w organizmie spada. Jego niedobór powoduje zauważalne zmiany w kondycji skóry. Staje się wiotka, traci elastyczność, a w konsekwencji zaczynają pojawiać się zmarszczki. Na ratunek przychodzi medycyna estetyczna. Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego pozwalają na spowolnienie procesu starzenia się skóry i przywrócenie jej zdrowego, młodego wyglądu.

Efekty zabiegów kwasem hialuronowym widoczne są od razu i utrzymują się długo, bo nawet od 12 miesięcy. Po tym czasie skóra nie wraca do poprzedniego stanu, bo część kwasu hialuronowego w niej pozostaje. Wciąż wygląda młodziej, niż w przypadku, gdyby zabieg nigdy nie został przeprowadzony. Zabieg możesz powtórzyć co 12-18 miesięcy. Kolejne iniekcje sprawią, że efekty utrzymają się przez wiele lat. Profesjonalnie przeprowadzony przez specjalistów zabieg, taki jak np. w Ruczaj Clinic, nie powoduje skutków ubocznych, więc od razu powrócisz do swoich codziennych aktywności.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg kwasem hialuronowym?

Zabiegi na bazie kwasu hialuronowego polecane są do korygowania zmarszczek mimicznych i zmian pojawiających się wokół ust. Pomagają skorygować dolinę łez, która objawia się wystąpieniem nieestetycznych cieni pod oczami. Doskonale sprawdzają się także do wypełnienia bruzdy nosowo-wargowej i podniesienia opadających kącików ust oraz policzków. Zdecyduj się na zabieg, jeśli chcesz poprawić wygląd i kształt swoich ust, wygładzić zmarszczki na szyi lub dekolcie oraz powstrzymać starzenie się dłoni.

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu kwasem hialuronowym

Profesjonalnie wykonane zabiegi na bazie kwasu hialuronowego są bezpieczne i nie niosą ze sobą ryzyka powikłań. Istnieje jednak szereg przeciwwskazań, które sprawiają, że pacjent nie kwalifikuje się do tej metody. Zrezygnuj z odmładzania, jeśli jesteś w ciąży lub karmisz piersią. Niewskazane jest poddanie się terapii podczas aktywnych stanów zapalnych, takich jak angina oraz pojawienie się zmian w okolicach, które zamierzasz skorygować. Trądzik, opryszczka, bielactwo i łuszczyca to niektóre z chorób, które wykluczają możliwość przeprowadzenia zabiegu kwasem hialuronowym. Zrezygnuj z niego także, jeśli cierpisz na choroby immunologiczne lub nowotworowe i wstrzymaj się z nim podczas zapalenia zatok, aż do całkowitego wyzdrowienia. Zanim zdecydujesz się na zabieg, skonsultuj się ze specjalistą. On najlepiej określi Twoje predyspozycje, a w przypadku przeciwwskazań, zaproponuje Ci inną, bezpieczną dla Ciebie metodę.