Medycyna estetyczna – walka o piękną skórę bez skalpela

Korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej staje się coraz bardziej popularne. Coraz więcej osób stara się zachować młodzieńczy wygląd, dlatego gabinety kosmetyczne mają pełne ręce roboty. Z jakich zabiegów można skorzystać, aby cieszyć piękną i zadbaną cerą?

  1. Medycyna estetyczna – co to jest
  2. Najnowsze technologie w zabiegach

Medycyna estetyczna – co to jest

Medycyna estetyczna to dział medycyny skupiający się na przeprowadzaniu zabiegów, których celem jest przeciwdziałanie starzeniu się skóry. Najczęściej są to procedury nieinwazyjne, pozwalające zmniejszyć widoczność zmarszczek lub odzyskać jędrność skóry. Zabiegi są także wykorzystywane do zniwelowania blizn, na przykład po trądziku lub wypadkach, oraz do zmniejszenia różnych skaz. Pierwsze procedury mające na celu upiększenie były wykorzystywane już w starożytnym Egipcie, Grecji oraz Rzymie. Kult piękna istniał więc od zawsze. Do Polski medycyna estetyczna przywędrowała dość późno, bo w latach 90. XX wieku. Od tamtej pory możemy obserwować wzrost liczby zabiegów, z których mogą korzystać pacjenci. Rośnie także liczba osób decydujących się na korzystanie z najnowszych procedur upiększających. Obecnie medycyna estetyczna bardzo się rozwinęła. Badania pozwalają na zastosowanie najnowszych metod sprawiających, że nasza skóra starzeje się znacznie wolniej.

Najnowsze technologie w zabiegach medycyny estetycznej

Zdrowa i zadbana cera to marzenie praktycznie każdego człowieka. Aby móc cieszyć piękną skórą przez wiele lat, trzeba o nią dobrze zadbać. Z zabiegów medycyny estetycznej można skorzystać między innymi w krakowskiej klinice medycyny estetycznej dr Paradowskiej (https://drparadowska.pl/). W ofercie placówki znajduje się szeroka gama procedur mających na celu znacznie polepszyć wygląd skóry. Jeśli chcemy usunąć szpecące blizny, brodawki bądź narośli, to warto skorzystać z nici liftingujących i biorewitalizujących. Prawdziwym przełomem w medycynie estetycznej jest stosowanie technologii plazmowej. Warto się na nią zdecydować, gdy chcemy poprawić owal twarzy, zredukować wiotką skórę bądź ujędrnić cerę. Atutem plazmy jest jej bezinwazyjność. Efekty podobne są do tych, które uzyskujemy po operacjach plastycznych, jednak nie musimy się poddawać ciężkim zabiegom chirurgicznym, które wymagają długiej i bolesnej rekonwalescencji.  

Zalecane są także zabiegi z wykorzystaniem lasera. Nowoczesną metodą jest również HIFU, czyli niechirurgiczny lifting twarzy i ciała. Wszystkie zabiegi przeprowadzane są przez specjalistów, którzy najpierw przeprowadzają dokładny wywiad pozwalający ocenić stan zdrowia pacjenta. W ten sposób dobiera się najlepszą metodę.