3 ciekawostki o medycynie estetycznej

Z każdym dniem zabiegi medycyny estetycznej zyskują na popularności, odmieniając życia wielu osób nie do poznania. Szacuje się, że w ubiegłych latach liczba przeprowadzonych na całym świecie zabiegów wynosiła około 25 milionów rocznie. Na tym jednak nie kończą się interesujące fakty na temat medycyny estetycznej – poniżej znajdziecie ich jeszcze więcej.

Początki medycyny estetycznej na świecie

Chociaż medycyna estetyczna wydaje się zaledwie odpowiedzią na zachcianki współczesnych ludzi, to w rzeczywistości początki tej dziedziny sięgają starożytności. Ówcześnie nie stosowano oczywiście wyspecjalizowanych urządzeń i metod, ale posługiwano się technikami, których celem – podobnie jak ma to miejsce obecnie – była poprawa atrakcyjności fizycznej. Do rozwoju tego odłamu medycyny swoje cegiełki bez wątpienia dołożyły XX-wieczne wojny, których ofiary były prawdopodobnie pierwszymi pacjentami mogącymi skorzystać z zabiegów medycznych o konkretnych rezultatach.

Oficjalne początki istnienia dziedziny zwanej medycyną estetyczną to natomiast lata 70. XX wieku. To właśnie w tamtym czasie francuski lekarz Jean Jacques Legranda powołał do życia Francuskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej, które pociągnęło za sobą gwałtowny wzrost zainteresowania tą gałęzią medycyny.

Zabiegi medycyny estetycznej zyskują na popularności. Zobacz w jakich krajach wykonuje się najwięcej zabiegów.

Więcej na https://drmarcinnowak.pl/

Zabiegi medycyny estetycznej jako cel podróży

Ciekawym zjawiskiem jest tak zwana turystyka medyczna, która oznacza podróżowanie w celach poddania się konkretnemu zabiegowi poza miejscem zamieszkania. Jak się okazuje, celem zdecydowanej większości osób uprawiających turystykę medyczną, jest właśnie skorzystanie z propozycji medycyny estetycznej. Powodów ku temu może być kilka:

  • większy dostęp do zabiegów w innym kraju,
  • niższe koszty poddania się procedurze poza granicami zamieszkiwanego państwa,
  • większa prywatność odbycia leczenia,
  • brak ubezpieczenia zdrowotnego.

Na medyczne podróże najczęściej decydują się osoby, które chcą zaoszczędzić, co równoznaczne jest z wojażami do państw charakteryzujących się niższym stopniem rozwoju.

Najbardziej estetyczne kraje świata

Państwo państwu nierówne – również, jeśli chodzi o liczbę przeprowadzanych zabiegów medycyny estetycznej. Jak wygląda światowa czołówka, jeśli chodzi o tę statystykę? Lista kształtuje się następująco:

  • Stany Zjednoczone,
  • Brazylia,
  • Japonia,
  • Korea Południowa,
  • Meksyk

Jak donoszą źródła, Stany Zjednoczone zyskały miano lidera dzięki blisko 16 milionom zabiegów wykonanych rocznie w latach ubiegłych. Jest to liczba, która z pewnością robi wrażenie!