Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej należy to najbardziej popularnych, a jednocześnie zaawansowanych zabiegów medycyny estetycznej. W zależności od wybranego preparatu może głęboko nawilżyć i odżywić skórę, spłycić zmarszczki, zmniejszyć ich widoczność czy wyrównać koloryt cery.

Mezoterapia igłowa — na czym polega?

Wiele osób obawia się mezoterapii igłowej, ponieważ jest przekonana, że to wyjątkowo inwazyjny zabieg. Tak jednak nie jest? Mamy oczywiście do czynienia z iniekcją substancji aktywnych pod skórę, natomiast nie jest szczególnie bolesne. Wiele kobiet decyduje się na serię zabiegów mezoterapii igłowej, aby uzyskać maksymalnie wyrazisty efekt. Nie chodzi tutaj jednak o stosowanie wypełniaczy, a o wprowadzanie pod skórę produktów, które ją odżywią, nawilżą, dodadzą blasku, a także spłycą zmarszczki.

Jak wygląda mezoterapia igłowa?

Na czym polega mezoterapia igłowa w praktyce? To seria powierzchniowych nakłuć z pomocą cienkiej igły. W ten sposób podczas zabiegu mezoterapii igłowej pod skórę wprowadza się kwas hialuronowy oraz inne substancje aktywne. Jest to oczywiście interwencja w strukturę skóry, natomiast nakłucia obejmują tylko powierzchnię skóry, nie są także szczególnie bolesne. Na życzenie pacjentki można jednak na pół godziny przeprowadzić znieczulenie z pomocą specjalnych produktów. 

Na jaki efekt możesz liczyć po mezoterapii igłowej?

Mezoterapia igłowa na czym polega, już wiesz, warto więc zapytać, jaki efekt pozwoli ci ona uzyskać. Po mezoterapię igłową sięgają przede wszystkim kobiety, które chcą w mało inwazyjny sposób zadbać o swoją skórę, jej odżywienie i nawilżenie. Efekty mezoterapii igłowej to bowiem przede wszystkim wyraźna poprawa kondycji skóry. Skuteczność mezoterapii igłowej będzie większa, jeśli wykonasz kilka zabiegów w serii, natomiast już po pierwszym zabiegu, po kilku dniach zauważysz wyraźną różnicę. Mezoterapia bezigłowa nie da nigdy takiego efektu. Kluczowe jest tutaj przede wszystkim wprowadzenie pod skórę substancji odżywczych, preparatów pobudzających do produkcji nowych włókien kolagenowych, a także głębokiej rewitalizacji skóry. 

Nie tylko kwas hialuronowy

Efekty mezoterapii w dużej mierze zależą także od zastosowanego preparatu. Najczęściej pod skórę wprowadza się kwas hialuronowy, ale nie tylko. Tutaj wiele zależy od twojej konsultacji z osobą wykonującą zabieg, natomiast podczas mezoterapii można wykorzystać preparaty zawierające między innymi aminokwasy, witaminy, mikroelementy i peptydy biomimetyczne. Ważne, aby zabieg był dopasowany do potrzeb twojej skóry.