Poduszka ortopedyczna na zdrowy sen

Zapewne masz ulubioną poduszkę, na której śpisz od lat. Jednak od pewnego czasu nie wysypiasz się i budzisz się z bólem szyjnego? To znak, że najwyższy czas zmienić poduszkę. Lepszy komfort nocnego wypoczynku zapewni Ci Almamed – poduszka ortopedyczna .

Poduszka ortopedyczna, czy jest Ci potrzebna

Trudno jest się rozstać z ulubioną podusią nawet wtedy, jeśli masz świadomość, że spanie na niej przynosi Ci więcej szkody niż pożytku. Jednak dla własnego zdrowia trzeba się pożegnać się z wysłużonym jasiem i kupić specjalistyczną poduszkę ortopedyczną, która pomoże utrzymać kręgosłup, a zwłaszcza odcinek szyjny kręgosłupa w prawidłowej pozycji. Podczas snu powinien on zachowywać swoją naturalną krzywiznę, dzięki czemu krążki międzykręgowe lepiej uwadniają, co z kolei wpływa na szybszą regenerację mięśni oraz więzadeł.

Poduszka ortopedyczna to zdrowy sen

Gryka kojarzy Ci się z jedną ze strof „Pana Tadeusza”, ale nie masz pojęcia, czym ona jest? Gryka to roślina, z której wytwarza się kaszę gryczaną, a jej łuski wykorzystywane są do wypełniania poduszek. I właśnie gryką, kultywując tradycję znaną od starożytności, wypełniona jest nasza poduszka ortopedyczna. Dlaczego akurat gryką? Ponieważ pod wpływem temperatury ciała człowieka, gryka nagrzewa się, jednocześnie między jej poszczególnymi łuskami znajduje się wolna przestrzeń, dzięki czemu przesuwają się one, zapewniając śpiącej osobie mikro masaż. Ponadto od tysięcy lat wiadomo, że gryka doskonale regeneruje kręgosłup i stawy. Śpiąc na poduszce ortopedycznej, wypełnionej gryką Twój sen będzie zdrowszy i pozwoli Ci na pełną regenerację nie tylko umysłu, ale też mięśni.

Kształt ma znaczenie

Klasyczna poduszka to po prostu worek wypełniony pierzem lub jakimś syntetycznym tworzywem. W nocy taka poduszka odkształca się i spanie na niej staje się niewygodne. Nic zatem dziwnego, że wstajesz niewyspany i z bólem kręgosłupa szyjnego. Kupując poduszkę ortopedyczną z naturalnym wypełnieniem, wreszcie się wyśpisz i wstaniesz rześki i wypoczęty. Poduszka ortopedyczna wykonana jest z najwyższej jakości bawełny o splocie diagonalnym, dzięki czemu jest odporna na ścieranie i pęknięcia. Takie rozwiązanie sprawi, że będziesz mógł zapomnieć o nocnym poceniu się. Dodatkowo jest ona wyposażona w zamek, dzięki któremu będziesz mógł regulować jej twardość. Gwarantujemy, że już po pierwszej przespanej nocy na poduszce ortopedycznej, odczujesz różnicę w jakości snu i nie będziesz chciał jej zamienić na żadną inną.