Kiedy zgłosić się do ortopedy z bolącym kolanem?
Zawartość podstrony
Staw kolanowy jest silnie narażony na duże przeciążenia i uszkodzenia. Centrum medyczne każdego dnia przyjmuje pacjentów z problemami ortopedycznymi związanymi właśnie z nim. Problemy z kolanami wynikają zarówno z wieku, jak i wiążą się z wypadkami lub chorobami ogólnoustrojowymi. Kiedy powinno się odbyć konsultację ortopedyczną? Dowiedz się więcej na jej temat.
1. Bolące kolano — kiedy wymaga konsultacji?
2. Usg ortopedyczne kolana
3. Kogo przyjmuje ortopeda w Warszawie?
Konsultacja ortopedyczna w przypadku bólu kolana nie zawsze jest konieczna. Zwykłe uderzenie i stłuczenie goi się samoistnie w ciągu kilku lub kilkunastu dni, nie pozostawiając żadnych śladów w organizmie. Jeśli problemy z kolanami mają przewlekły charakter, powinno się zgłosić do ortopedy na wizytę. Ortopeda wykonuje badanie fizykalne i usg stawów kolanowych, które pozwalają stwierdzić, jakie są przyczyny dolegliwości. Sprawdź, kiedy odwiedzić zespół przychodni specjalistycznych w celu wizyty u ortopedy.
Bolące kolano — kiedy wymaga konsultacji?
Konsultacja z zakresu ortopedii jest niezbędna, gdy pacjent cierpi na chroniczne bóle kolan lub miał uraz stawu. Ból występujący od co najmniej kilku tygodni, nasilający się w czasie ruchu lub wieczorem to znak, że w stawie doszło do zmian zwyrodnieniowych. Ortopeda Warszawa powinien również zobaczyć kolano, gdy pacjent uszkodził rzepkę, złamał nogę w obrębie stawu tip.
Usg ortopedyczne kolana
Podczas konsultacji z doświadczonym ortopedą można wykonać usg stawu kolanowego. Jest to jedno z ważniejszych badań w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Dzięki niemu bada się kolano dokładniej niż tylko za pomocą prześwietlenia RTG. Usg uwidacznia zmiany zapalne, wysięk płynu w kolanie oraz wiele innych zmian w obrębie stawów, które wymagając leczenia.
Kogo przyjmuje ortopeda w Warszawie?
Do poradni mogą zgłosić się wszyscy pacjenci dorośli bez względu na to, jak długo dokucza im ból kolana. Ortopeda w Warszawie przyjmuje zarówno pacjentów bólowych, jak i w okresie rekonwalescencji po operacjach i urazach. W przypadkach nagłych ortopeda zajmuje się leczeniem chorób wywołujących stany zapalne w obrębie kolan oraz zaleca usztywnienie nogi w celu jej odciążenia. Bogate doświadczenie zawodowe umożliwia mu postawienie trafnej diagnozy i skierowanie na leczenie operacyjne w razie potrzeby. W przypadku przewlekłych problemów z kolanami ortopeda może skierować pacjenta na rehabilitację, by wzmocnić nogę i wesprzeć regenerację tkanek oraz wdrożyć leki doustne.