Kurs masażu – jaki wybrać?

Masaż jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na walkę z bólem mięśni, wzmożonym napięciem, stresem i dolegliwościami ze strony kręgosłup. Ugniatanie, rozciąganie, rolowanie i oklepywanie poszczególnych części ciała sprawia, że wiele problemów zdrowotnych znika. Z tego powodu Akademia i Szkoła Masażu Karuna stworzyły szeroką ofertę kursów dla masażystów. Na jakie kursy warto zwrócić uwagę?

1. Akademia i Szkoła Masażu Karuna – dlaczego warto ją odwiedzić?

2. Popularne kursy masażu

Nauka masażu jest sposobem na rozbudowanie oferty salonu kosmetycznego lub spa. Masaż jest jednym z najchętniej wybieranych zabiegów relaksacyjnych i leczniczych, dlatego łatwo znaleźć osoby chętne na jego wykonanie. Jeśli chcesz nauczyć się masować, sprawdź, co oferuje Akademia i Szkoła Masażu Karuna.

Akademia i Szkoła Masażu Karuna – dlaczego warto ją odwiedzić?

Wybór kursu masażu w miejscu takim jak Akademia i Szkoła Masażu Karuna ma wiele zalet. Szkoła oferuje profesjonalne szkolenia dla przyszłych masażystów oraz dla specjalistów, którzy chcą nauczyć się nowych technik pracy z ludzkim ciałem. Dzięki licznym kursom, uczniowie akademii znajdą dla siebie szkolenie, które będzie dopasowane do charakteru ich działalności i oczekiwań klientów.

Popularne kursy masażu

Akademia i szkoła masażu oferuje możliwość nauczenia się technik masażu z Dalekiego Wschodu. Ajurweda Abhyanga polega na używaniu ciepłych i ziołowych olejów o działaniu odmładzającym i regenerującym. Masaż z ich wykorzystaniem odpręża umysł, pozwala głęboko się zrelaksować i zachować wewnętrzną równowagę. Z Ajurwedy czerpie również masaż antycellulitowy Udvartana. Jego celem jest intensywne pobudzenie przemiany materii, dlatego technika jest polecana w przypadku osób otyłych z dużą liczbą złogów tłuszczowych pod skórą. 

Kurs masażu twarzy z użyciem olejów i kosmetyków ajuwerdyjskich jest natomiast przeznaczony do odmładzania skóry na twarzy, szyi i dekolcie. Dzięki niemu skóra staje się świeża i promienna, a ślady zmęczenia znikają. Technika Shiroabhyanga polega na masowaniu głowy, twarzy i barków oraz pleców za pomocą ciepłego olejku. W ten sposób redukuje się zmęczenie, dolegliwości bólowe i problemy z układem nerwowym. Khadi Vasti również wykorzystuje moc ziołowych olejów, lecz skupia się na problemach z kręgosłupem. Za jego pomocą walczy się z nerwobólami, bezsennością, bólem stawów i rwą kulszową. Regularne wykonywanie Khadi Vasti sprawia, że masowany pacjent czuje się znacznie lepiej i może zrezygnować z sięgania po silne środki przeciwbólowe.