Jakie wypadki i choroby mogą się przytrafić podczas wyjazdu za granicę?

Wybierasz się za granicę na ferie, wakacje, urlop albo weekend? Nawet jeśli zachowasz rozwagę i będziesz uważny na każdym kroku, nie uda Ci się przewidzieć wydarzeń. Wypadki mają to do siebie, że są nieprzewidywalne. Poznaj przykładowe rodzaje wypadków oraz chorób, jakie mogą Cię spotkać w obcym kraju. Sprawdź sposoby ochrony, dzięki którym otrzymasz odszkodowanie, gdy go któregoś z nich dojdzie.

Choroby i wypadki za granicą

Jedne z najczęstszych wypadków za granicą to te związane ze zdrowiem: jego ogólnym rozstrojem lub uszkodzeniem ciała. O nieszczęście nie trudno, gdy odwiedzasz obcy kraj celem zjeżdżania na nartach, surfowania po oceanie czy uprawiania innego sportu. Ale przecież na urazy narażeni są także „zwykli” turyści – górscy spacerowicze, miłośnicy wylegiwania się na plaży czy kąpania w jeziorze.

Podczas uprawiania sportu możesz złamać, zwichnąć lub skręcić dowolną część ciała. Wyprawy w góry także mogą poskutkować złamaniem nogi, ale również zakażeniem się chorobą odzwierzęcą, złapaniem kleszcza, pogryzieniem przez dzikie zwierzęta. Nawet na niepozornie bezpiecznej plaży jesteś narażony na udar mózgu.

Zobacz, jak dbać o bezpieczeństwo na wyjedzie za granicę. Przekonaj się, czy wystarczy Ci sama karta EKUZ, czy może musisz zadbać o coś jeszcze. Ta wiedza przyda Ci się już na zawsze. Przeczytaj artykuł: https://kioskpolis.pl/na-wyjazd-po-europie-nie-tylko-ekuz-jak-zadbac-o-ubezpieczenie-zdrowotne-w-europie/.

Ubezpieczenie medyczne jako składowa polisy podróżnej

Najrozsądniejszym rozwiązaniem jest zadbanie o kompleksową ochronę na wyjeździe. Póki masz czas, skorzystaj z internetowych porównywarek ubezpieczeń, by znaleźć polisę jednocześnie o atrakcyjnej cenie, jak i obiecującym zakresie. Pamiętaj, by wybrać taką, w której minimalny koszt leczenia wynosi co najmniej 30 tys. euro, a ratownictwa co najmniej 9 tys. euro. Jeśli zdecydujesz się na tanie ubezpieczenie, za różnicę w kosztach hospitalizacji czy zabiegów zapłacisz z własnej kieszeni.

Poszerz swoje ubezpieczenie podróżne o NNW. Jeśli następstwa nieszczęśliwych wypadków okażą się długotrwałe, poważne i uciążliwe, będziesz mógł liczyć na dodatkowe odszkodowanie. To ważne np. w sytuacji, gdy po powrocie z urlopu nie będziesz w stanie od razu wrócić do pracy.

Jakie inne wypadki za granicą mogą Cię spotkać?

Do innego rodzaju, lecz wciąż nieprzyjemnych sytuacji, należy utrata bagażu. Możesz swoje przedmioty zgubić, ktoś może je ukraść lub zostaną utracone czy zniszczone w inny sposób. Jeśli były wartościowe, będziesz daleki od zadowolenia, a Twoja podróż może zostać zakłócona z uwagi na brak czegoś, co było niezbędne.

Pamiętaj, że ubezpieczenie bagażu nie zawsze oznacza objęcie ochroną sprzętu elektronicznego. Dla laptopa, kamery, aparatu i innych sprzętów multimedialnych często trzeba wykupić dodatkową ochronę. Sprawdź, jak jest w przypadku polis, których zakup rozważasz. Pomyśl też o ubezpieczeniu sprzętu sportowego, jeśli za granicę jedziesz na stok lub nad ocen, by spędzić urlop aktywnie.