Mycie ciała z użyciem wody

Utrzymanie odpowiedniej higieny to jeden z elementów, jaki zapewnia zdrowie. Tak jest zwłaszcza w przypadku pacjentów, którzy nie są w stanie samodzielnie się umyć. W tej dość przykrej sytuacji z pomocą przychodzą różne produkty, jakie można użyć podczas codziennej toalety. Są one stosowane zarówno w praktyce medycznej, jak i domowych warunkach. Można je z powodzeniem stosować także podczas własnych kąpieli. Dlaczego myjki z użyciem wody sprawdzają się do codziennego użytku?

  1. Myjki idealne do higieny osób obłożnie chorych
  2. Niezaprzeczalny komfort użycia
  3. Jak dbać o skórę?

Myjki idealne do higieny osób obłożnie chorych

Utrzymanie odpowiedniej higieny ciała to niesamowicie ważny element na każdym etapie rozwoju. Najlepszym środkiem do czyszczenia ciała jest woda, która pozwala utrzymać odpowiednie pH skóry. Dokładna kąpiel z użyciem wody nie zawsze wymaga stosowania chemicznych detergentów. Kluczowe jest natomiast wykorzystanie odpowiednich myjek. Pozwalają one nie tylko pozbyć się brudu, lecz także pozwalają na wykonanie delikatnego masażu. Taki zabieg wpływa na polepszenie ukrwienia całego ciała. Złe krążenie może prowadzić do wielu zaburzeń, dlatego warto o tym pamiętać podczas codziennej pielęgnacji ciała. W przypadku osób zdrowych nie ma z tym żadnego problemu. Trudności pojawiają się w przypadku osób obłożnie chorych. W takiej sytuacji najlepiej sprawdzą się specjalne myjki jednorazowe. Produkty do mycia ciała z użyciem wody w abenasklep.pl to produkty wykonane z specjalnych materiałów dopuszczonych do kontaktu z ciałem człowieka. W ten sposób użytkownicy mają całkowitą pewność, że myjki nie spowodują żadnych alergii. W ofercie sklepu Abena dostępne są myjki ze specjalną folię lub bez. Wszystkie produkty należy stosować tylko raz. Zastosowanie naturalnych materiałów (w przypadku myjek bez folii) sprawia, że są one biodegradowalne, a co za tym idzie nie niszczą środowiska. Dlaczego warto stosować myjki?

Niezaprzeczalny komfort użycia

Stosowanie myjek jest przede wszystkim bardzo komfortowe. Myjki do mycia z użyciem wody pozwalają na nieinwazyjne mycie zarówno w domowym zaciszu, jak i w ośrodkach opieki paliatywnej oraz szpitalach. Delikatne ruchy wspomagają układ krążenia, dokładnie oczyszczając każdy fragment ludzkiego ciała. W ten sposób można zniwelować skutki odleżyn lub ran. Takie rozwiązanie oferuje szereg zalet, które przyniosą ulgę osobom obłożnie chorym. Warto pamiętać, że codzienne rytuały pielęgnacyjne powinny towarzyszyć także osobom zdrowym. Myjki sprawdzą się także przy użyciu delikatnych środków do higieny. Niezaprzeczalnym atutem oferowanych myjek jest ich delikatna struktura. Dzięki temu produkty nie podrażnią skóry i nie spowodują żadnych otarć. 

Jak dbać o skórę?

Regularne dbanie o skórę to podstawa codziennej higieny. Woda jest podstawowym składnikiem, jaki odświeża skórę i usuwa brud. Dlatego warto stosować ją podczas codziennych zabiegów pielęgnacyjnych. Jak zatem dbać o skórę i całe ciało? Warto używać raz ciepłej, raz zimnej wody, co również wpływa na krążenie. Myjki pozwalają rozprowadzić wodę równomiernie po całym ciele. sprawdzają się w przypadku osób leżących, nie rozpryskują przy tym wody na łóżko czy podłogę. Tym samym z łatwością uda się także zachować porządek, na przykład wokół łóżka chorej osoby. Myjki są na tyle duże, że jedna wystarczy podczas porannych lub wieczornych zabiegów. Są to produkty powszechnie używane w szpitalach lub hospicjach. Doceniają je opiekunowie za niezwykły komfort użycia oraz bardzo dobrą cenę.