Za małe, asymetryczne, z opadającymi kącikami. Na te problemy najlepszy wybór to modelowanie ust kwasem hialuronowym

Nawet najlepszy makijaż ust nie jest w stanie zapewnić optymalnego efektu na trwałe – rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej.

Nie zawsze kształt i wielkość ust nadane przez naturę są idealne. Dodatkowo, do zmiany ich wyglądu może dojść też na skutek urazów, przebytych schorzeń. W takich przypadkach warto wybrać powiększanie ust i modelowanie ust prowadzone z wykorzystaniem kwasu hialuronowego.

Powiększanie i modelowanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest jednym z najczęściej używanych związków stosowanych w medycynie estetycznej. Jest on również używany podczas powiększania i modelowania ust, aby nadać im perfekcyjny wygląd. Wówczas pełni on rolę wypełniacza, który uwypukla tkanki wargi górnej oraz dolnej.

Ze względu na swoje właściwości kwas hialuronowy daje bardzo dobre efekty widoczne praktycznie od zaraz. Taka korekta ust jest małoinwazyjna, nie niesie ze sobą wysokiego ryzyka skutków ubocznych, a przy tym jest trwała – efekt może utrzymać się nawet około roku.

Wskazania do zabiegu:

  • zbyt małe usta
  • niska objętość ust
  • asymetryczne usta
  • opadające kąciki ust
  • zmarszczki wokół ust
  • nadmierna suchość ust

Dzisiaj powiększanie i modelowanie ust jest jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej na całym świecie.

Jak wygląda korekta ust kwasem hialuronowym?

Przed rozpoczęciem zabiegu pacjentka gabinetu medycyny estetycznej bierze udział w konsultacjach z lekarzem. Celem jest wyeliminowanie ewentualnych przeciwwskazań, a także uzgodnienie optymalnego efektu – dobór właściwego preparatu oraz jego ilości.

Zabieg poprzedza zaaplikowanie środka znieczulającego – znieczulenie jest wtedy podobne do tego w gabinecie stomatologicznym. W rezultacie zabieg nie jest bolesny. Wypełniacz do ust wprowadzany jest w formie iniekcji – lekarz odpowiednio rozprowadza preparat tak, aby uzyskać optymalny efekt.

Cały czas trwania zabiegu to zwykle około 15-20 minut, dlatego też w gabinecie nie trzeba spędzać dużo czasu. Od razu po zakończeniu procedury można udać się do domu.

Bezpośrednio po zabiegu modelowania i powiększania ust mogą pojawić się niewielkie skutki uboczne, do których zaliczane są opuchlizna, zaczerwienienie, siniaki. Zwykle zanikają one po paru dniach.

Jak długo utrzymują się efekty powiększania i modelowania ust?

Efekt zabiegu jest trwały – pozostaje widoczny aż do momentu, w którym dojdzie do całkowitego wchłonięcia kwasu hialuronowego do tkanek. Jako że związek ten jest naturalny i biozgodny z organizmem człowieka, jego wchłonięcie się nie jest związane z żadnym niebezpieczeństwem.

Najczęściej modelowanie ust i powiększanie ust wykonane na bazie kwasu hialuronowego pozostaje widoczne przez około 6-12 miesięcy, przy czym efekty te są zależne od wieku pacjenta, jego typu cery, a także od prowadzonego trybu życia.

Jeżeli pacjentka chce ponownie nadać swoim ustom pożądany wygląd, może ona kolejny raz umówić się na zabieg.

Powiększanie i modelowanie ust – cena

Koszt zabiegu wynika bezpośrednio z rodzaju wykorzystanego preparatu oraz z jego ilości użytej do wykonania korekty ust. Najczęściej trzeba liczyć się z wydatkiem od około 1000 do 1500 złotych. Dokładne cenniki dostępne są na stronach internetowych gabinetów.

Podsumowując, modelowanie ust i powiększanie ich z wykorzystaniem kwasu hialuronowego to zabieg, który pozwala na uzyskanie doskonałych efektów u tych kobiet, które nie są w pełni zadowolone z ich naturalnego kształtu. Wystarczy tylko krótka procedura w gabinecie medycyny estetycznej, aby uzyskać efekt, którego osiągnięcie nie jest możliwe nawet z najlepszymi kosmetykami.