Psycholog online – szybka i skuteczna pomoc w trudnych sytuacjach życiowych

Każdy z nas miewa w swoim życiu trudniejsze momenty. Niektórym wystarczy rozmowa z bliskimi osobami lub wygadanie się przyjacielowi. Jednak czasami potrzebujemy, aby ktoś obiektywnie spojrzał na nasze problemy i nie oceniając, zaproponował rozsądne rozwiązanie. Dlatego też coraz większą popularnością cieszą się konsultacje z psychologiem. Pomagają one w rozwiązaniu zarówno większych, jak i mniejszych trosk. Co ciekawe, tego typu konsultację można przeprowadzić online.

Kto może skorzystać z wideoporady z psychologiem?

Na poradę online zarejestrować się może każdy, kto posiada komputer z dostępem do Internetu, wyposażony w słuchawki i mikrofon. Psycholog online to szybki i łatwy dostęp do profesjonalnej porady. Nie musimy nawet wychodzić z domu. Doświadczeni psycholodzy przeprowadzają profesjonalny wywiad, słuchają problemów pacjenta, stawiają diagnozę i starają się dobrać środki, które mają sprzyjać rozwiązaniu problemu.

Warto podkreślić, że porada online może być jednorazowa, jak również stanowić jeden z etapów leczenia. Jest idealnym rozwiązaniem, gdy jesteśmy na wakacjach lub w podróży służbowej. Sprawdza się także, w sytuacji gdy psycholog który dotychczas nam pomagał jest niedostępny. Taka opcja pozwala zatem zapewnić ciągłość leczenia.

Psychologiczne konsultacje przez Internet to także szansa na skorzystanie z profesjonalnej pomocy przez mieszkańców mniejszych miejscowości, w których dostęp do specjalistów jest utrudniony. W zaciszu własnego mieszkania, można wyrzucić z siebie wszystkie utrapienia i uzyskać fachową pomoc psychologa.

Która klinika psychologiczna oferuje porady online?

Dużym zaufaniem pacjentów cieszy się Sieć Klinik Psychologiczno-Psychiatrycznych PsychoMedic. Jako jedna z pierwszych w Polsce umożliwiła pacjentom usługi online. Skorzystać można nie tylko z wideokonsultacji, ale także z wizyty telefonicznej. Klinika zatrudnia najlepszych specjalistów. Zespół PsychoMedic składa się nie tylko z psychologów, ale także psychiatrów, neurologów, psychoterapeutów, seksuologów i neurologów.

Stanowią oni skuteczną pomoc w nauce radzenia sobie z własnymi emocjami, jak również w leczeniu różnego rodzaju zaburzeń psychologicznych. Pomagają pacjentom cierpiącym między innymi na: 

  • nerwicę,
  • depresję,
  • fobie,
  • zaburzenia snu,
  • zaburzenia osobowości,
  • zaburzenia w odżywianiu się,
  • zaburzenia seksualne,
  • zaburzenia psychotyczne,
  • DDA,
  • uzależnienia od alkoholu, papierosów, narkotyków, telefonu, hazardu, seksu, pracy lub gier komputerowych.

Co ciekawe, na stronie internetowej: https://psychomedic.online/psycholog-online/, dostępne są dwa testy psychologiczne, które można wykonać bezpłatnie. Są to testy DAS 21 oraz Holmes-Rahe.

Jak zapisać się na wizytę do psychologa online?

Rejestracja na wizytę online w Klinice PsychoMedic nie powinna nikomu sprawić trudności. Konsultację ze specjalistą można umówić za pośrednictwem numeru telefonu 799-399-399 lub formularza internetowego dostępnego na stronie Kliniki. Niezależnie od formy rejestracji, zostaniemy poproszeni o podanie specjalności danego lekarza. Warto od razu podać, czy konsultacją ma zostać objęta osoba dorosła czy dziecko.

System lub konsultant przedstawią dostępnych w danym terminie lekarzy. Wybór konkretnego specjalisty ułatwią informacje podane na stronie internetowej znajdujące się pod formularzem rejestracji. Lekarze wymienieni są tam z imienia i nazwiska. Podane są również ich główne zainteresowania oraz wolne terminy przyjęć.