Poznaj najlepsze sposoby na siniaki!

Okres wakacji to czas zwiększonej aktywności ruchowej, zarówno dzieci, jak i dorosłych. Wyjazdy nad morze i w góry, piesze wędrówki na szlakach turystycznych są okazją do zwiedzania i wypoczynku. Niestety może zdarzyć się kontuzja, czy upadek, po którym na kolanie pojawią się ślady stłuczenia, czyli siniaki. Podpowiadamy, jak sobie skutecznie poradzić ze stłuczeniem i siniakami nie tylko podczas wakacyjnych eskapad.

Weź do plecaka maść na siniaki

Dobrze mieć w plecaku maść na siniaki, gdy wychodzimy na wycieczkę w góry niezależnie od tego, czy planowaliśmy wycieczkę z wyprzedzeniem, czy jest spontaniczna. W górach warto być przygotowanym na niespodzianki. Góry, choć piękne bywają zdradliwe pod względem bardzo szybko zmieniającej się aury. Pogoda w górach jest nie do przewidzenia. Wystarczy, że spadnie deszcz, a na ścieżce zrobi się ślisko. Nawet przy ładnej pogodzie spod nóg może osunąć się kamień. Grozi to upadkiem na twardą ziemię, skałę lub kamienie. Na szczęście z lekkimi urazami poradzimy sobie sami, bez wzywania pomocy. Stłuczenie na kolanie warto szybko schłodzić, wtedy miejsce urazu oraz powstający wylew podskórny będą znacznie mniejsze. Maść na stłuczenia i siniaki Arcalen łagodzi drobne stany pourazowe. Oczyść i posmaruj stłuczone miejsce, a od razu poczujesz ulgę, ponieważ składniki maści działają także przeciwbólowo.

Maść na stłuczenia Arcalen

Jak działa maść na siniaki Arcalen? Łagodzi dolegliwości związane z różnego rodzaju drobnymi stanami pourazowymi, jak siniaki i stłuczenia. Dzięki bogatej zawartości ekstraktu z arniki i nagietka przyspiesza wchłanianie krwiaków, działa przeciwzapalnie i zmniejsza dolegliwości bólowe. Po upadku na górskiej ścieżce często powstaje bolesny siniec. Gojenie się stłuczenia zwykle zajmuje około 1-2 tygodni. Chcąc zmniejszyć odczuwanie bólu i przyspieszyć regenerację tkanek, warto sięgnąć po Arcalen.

Na bolące mięśnie po górskich wycieczkach

Arcalen jest przeznaczony także do zastosowania przy bólach mięśniowych. Szczególnie przy schodzeniu ze stromego zbocza narażamy kolana na obciążenie. Po całodniowej wycieczce i przejściu kilkunastu kilometrów pod górkę i z górki mięśnie mocno pracują. Szkoda czasu na spędzanie następnego dnia w bezruchu, z powodu zakwasów i bolących nóg. Wakacje są za krótkie, by marnować czas na ból.

Maść na stłuczenia i siniaki jest skuteczna na bolące mięśnie. Wyciąg złożony z koszyczków arniki i nagietka, a także z kory kasztanowca i metanolu przynosi znaczną ulgę w bólach mięśniowych nóg, nadwyrężonych podczas górskich wędrówek. Nie przyzwyczajone do takiego wysiłku mięśnie reagują bólem. Chodzenie po nachylonych powierzchniach uruchamia te partie, których na co dzień nie używamy. Stąd pojawiają się zakwasy i ból. Posmaruj bolące mięśnie maścią i poczuj, jak bój ustępuje. Szkoda dnia, w górach jest mnóstwo ciekawych szlaków turystycznych do przejścia. Podczas wakacji warto mieć pod ręką Arcalen, by skutecznie poradzić sobie z siniakami, stłuczeniami i bolącymi mięśniami.