Wybielanie zębów – lepiej w gabinecie

Każdy, kogo szkliwo ma ciemny kolor, marzy o wybieleniu swoich zębów. Trudno się temu dziwić, gdyż śnieżnobiałe zęby zdecydowanie są atrakcyjne, nawet gdy poza tym wcale nie są idealne, bo na przykład zgryz jest lekko skrzywiony. Pociemniałe szkliwo odbiera zaś cały urok. Nie warto jednak wybielać zębów na własną rękę – dużo rozsądniej będzie powierzyć to profesjonaliście.

W trosce o szkliwo

W aptekach czy drogeriach znaleźć można liczne środki do samodzielnego wybielania zębów. Mają one różną postać, ich producenci bardzo starają się, by ich stosowanie było jak najbardziej komfortowe dla użytkowników, toteż dostępne są na przykład paski do wybielania zębów czy preparaty przypominające swą formą i aplikatorem lakier do paznokci. Takie produkty mogą oczywiście działać, gdyż usuwanie powierzchniowych przebarwień nie jest trudne, choć w dużej mierze to, czy zobaczy się efekty, jest uwarunkowane indywidualnie i zależy m.in. od wyjściowego koloru szkliwa. Jednak warto wiedzieć, że takie samodzielne wybielanie może doprowadzić do osłabienia szkliwa. O tym, że doszło do takiej sytuacji, świadczy niezwykle uciążliwa nadwrażliwość zębów, ale tak naprawdę to nie ona jest najgorszą konsekwencją osłabienia szkliwa. Sytuacja ta powoduje też, że zęby stają się bardziej podatne na uszkodzenia, zarówno poprzez kwasową erozję szkliwa, czyli próchnicę, jak również jeśli chodzi o uszkodzenia mechaniczne. Osłabione wybielaniem zęby mogą kruszyć się, łamać i pękać, lepiej będzie więc odwiedzić dobry gabinet stomatologiczny i poddać się profesjonalnemu zabiegowi wybielania zębów. Da to gwarancję bezpieczeństwa.

Znakomite efekty

Wybielanie zębów, które przeprowadza stomatolog, jest wykonywane w ściśle kontrolowanych warunkach. Dentysta widzi też, czy szkliwo nie zostało nadmiernie uszkodzone, a przy tym ma do dyspozycji profesjonalne metody, gwarantujące skuteczność, a jednocześnie łagodne działanie. Co prawda wybielanie w gabinecie kosztuje więcej niż środek do samodzielnego przeprowadzenia tego zabiegu, ale gabinet dentystyczny ręczy za efekty. Poza tym lepiej jest wydać więcej na wybielanie niż potem ponosić koszty odbudowy szkliwa czy nawet rekonstrukcji zębów gdyby doszło do ich uszkodzenia.