Po czym poznać dobrego dentystę?

Każdy gabinet stomatologiczny oferuje podobny zakres usług, jednak nie w każdej przychodni poczujemy się równie komfortowo i nie każdy dentysta zapewni nam równie wysoki poziom satysfakcji z wybranej usługi. Po czym poznamy zatem dobrego stomatologa?

Po pierwsze: profesjonalizm

Przychodnia stomatologiczna może zatrudniać różnych dentystów, jednak wybór konkretnej osoby pozostawia najczęściej samemu pacjentowi. Do którego stomatologa warto się zapisać? Przede wszystkim do tego, który stale poszerza swoje kompetencje i ma czym się pochwalić. Istotne jest zarówno jego podstawowe wykształcenie, jak i niedawno odbyte kursy czy szkolenia.

Po drugie: pasja i zaangażowanie 

Nie bez powodu mówi się, że najlepszy lekarz to lekarz z powołania. Stomatolog, który wyraźnie kocha to, co lubi i troszczy się o dobro pacjenta to osoba, którą poznamy przede wszystkim poprzez rekomendacje innych. Z kolei takie podejście do leczonego pozwala na stworzenie atmosfery zaufania, która owocuje pełną otwartością i w konsekwencji gwarantuje najwyższy poziom satysfakcji ze świadczonych usług. 

Po trzecie: poczucie bezpieczeństwa

Przychodnia dentystyczna kojarzy się z miejscem czystym, jasnym i sterylnym. Trudno tu mówić o przytulności i komforcie, jednak w rzeczywistości nie jest to niemożliwe. Recepcja gabinetu odpowiada za dobre pierwsze wrażenie. To tutaj pacjent powinien poczuć się swobodnie, zapominając o stresie czy niepokoju. Z kolei za poczucie bezpieczeństwa w gabinecie odpowiedzialny jest już sam stomatolog, który swoją postawą i otwartością buduje z pacjentem relację skupioną wokół jego dobrego samopoczucia. 

Po czwarte: szczerość i szacunek

Dobry dentysta pozwala pacjentowi na wybór, jednak uprzednio szczerze i kompetentnie informuje go o przyczynach jego dolegliwości, możliwych sposobach leczenia oraz konsekwencjach każdego z nich. Dzięki temu osoba będąca pod opieką dentysty wie, że jest w dobrych rękach, a jednocześnie nie musi czuć się zmuszona do wyrażania zgody na narzucone przez lekarza zabiegi. 

Po piąte: stosunek jakości do ceny

Istnieją rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Zdecydowanie należą do nich również zęby, które mają służyć nam jak najdłużej. W przypadku usług dentystycznych – nie zawsze – lecz bardzo często ceny poszczególnych zabiegów świadczą o profesjonalizmie i doświadczeniu stomatologa. Dlaczego? Ponieważ fachowiec potrafi właściwie ocenić poziom swoich umiejętności. 

Jarzebiny – profesjonalny gabinet stomatologiczny.