Wszywka alkoholowa Kraków – gdzie wykonać zabieg zaszycia esperalu w przypadku alkoholizmu

Tysiące lat ludzkość zmaga się z problemami, bataliami oraz chorobami. Jednym z najbardziej rozpowszechnionych schorzeń, jest choroba alkoholowa. Wśród Polaków można wyróżnić ok. 800 tysięcy osób uzależnionych. Alkoholizm da się pokonać, a najpopularniejszą metodą na walkę z nałogiem jest zaszycie alkoholowe przy użyciu esperalu w Krakowie. Na zabieg może zdecydować się każdy alkoholik, który chce własnowolnie skończyć z piciem.

Metody leczenia alkoholizmu: detoks alkoholowy, implantacja wszywki alkoholowej, terapia

Nie ma jednego leku na leczenie alkoholizmu. Samodzielna walka z nałogiem dla osoby uzależnionej jest bardzo ciężka. Najskuteczniejszą metodą jest leczenie kompleksowe, czyli zastosowanie wszywki w połączeniu z psychoterapią. Detoks zalecany się osobom po zatruciu alkoholowym bądź przebywającym w dłuższym ciągu alkoholowym. W tym czasie pracownik medyczny, który przeprowadza odtrucie, podaje pacjentowi kroplówkę oraz leki, uzupełniając w ten sposób wszystko to, co organizm utracił podczas cugu. Zabieg pozwala nie tylko na abstynencję organizmu, ale także regenerację ciała i psychiki. Detoksykacja przygotowuje również do implantacji esperalu w Krakowie. Trzeźwość powyżej 24 godzin to główny warunek umożliwiający wszycie leku.

Osoba uzależniona od alkoholu mierzy się nie tylko z fizycznymi skutkami alkoholizmu, ale też z zaburzeniami psychicznymi. Dlatego dla zdrowia pacjenta zalecane jest leczenie z pomocą terapii, indywidualnej lub rodzinnej. Poprzez rozmowę z terapeutą można, chociaż częściowo uświadomić sobie skalę problemu w odniesieniu do innych sfer życia, takich jak rodzina, praca, rozwój osobisty, zdrowie, przyjaźń oraz duchowość.

Wszywka alkoholowa

Jak przebiega zaszycie esperalu w Krakowie?

Leczenie za pomocą wszywki alkoholowej w Krakowie opiera się na zasadzie terapii awersyjnej. Jeżeli po zabiegu wszywki esperal osoba sięgnie po alkohol, poczuje się źle. Późniejsze myślenie o tej czynności wywołuje wstręt do płynu etylowego. Po implantacji disulfiramu nie znika chęć picia, lecz pojawia się strach przed skutkami ubocznymi, które mogą się pojawić. Skutkuje to abstynencją ze względu na lęk przed działaniem wszywki alkoholowej.

Wszycie tabletek esperalu zapewniają przykładowo przychodnie leczące uzależnienia w Krakowie. W znieczuleniu miejscowym chirurg implantuje tabletki głęboko w tkance podskórnej, robiąc małe cięcie nad pośladkiem. Następnie zamyka ranę, stosując szwy klasyczne lub rozpuszczalne. Stężenie leku dobiera lekarz indywidualnie do każdej osoby. Pacjent natomiast ma możliwość zadecydować o rodzaju nici. Cała wizyta trwa około 30 minut, a zabieg chirurgiczny jest całkowicie bezbolesny. Dzięki wszywce alkoholowej każdy alkoholik zyskuje szansę na 12 miesięcy w trzeźwości. 

W jaki sposób objawia się działanie leku esperal w trakcie picia alkoholu?

Działanie wszywki esperal polega na tym, że podczas próby spożycia jakiejkolwiek ilości płynu etylowego pacjent może doświadczać wymiotów, nudności, zawrotów głowy, zaczerwienienia twarzy oraz innych symptomów zatrucia alkoholowego. Złe samopoczucie  trwające do 10 godzin jest efektem zaburzenia metabolizmu zgromadzonego alkoholu we krwi. Dlatego pacjent powinien się stosować do zaleceń lekarza. Przez kolejne 8-12 miesięcy obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania alkoholu, ponieważ jego połączenie z esperalem ma bardzo negatywny wpływ na zdrowie, a znaczne jego stężenie może nawet doprowadzić do uszkodzenia narządów wewnętrznych. Istnieje również szereg innych przeciwwskazań podczas zaszycia. Przede wszystkim, zakaz picia piwa bezalkoholowego, ponieważ najczęściej zawiera w swoim składzie alkohol. Oprócz tego, jeżeli w trakcie leczenia z pomocą wszywki alkoholowej pacjent będzie przyjmował inne leki, musi sprawdzić, czy nie zawierają szkodliwych substancji. Każda osoba po implantacji disulfiramu powinna zacząć zwracać szczególną uwagę na skład żywności oraz płynów, ponieważ groźne dla zdrowia mogą być także płyny do płukania jamy ustnej albo słodycze.

Artykuł przygotowany przy współpracy z Krzysztofem Wachowskim.