Esperal w Krakowie. Gdzie bezpiecznie i dyskretnie założyć wszywkę?

Każda osoba, która była kiedykolwiek uzależniona od alkoholu wie, jak trudne jest skuteczne z nim zerwanie. Wymaga to nie tylko dużej samoświadomości i osobistego zaangażowania, ale także wsparcia ze strony otoczenia i specjalistów. Skuteczną pomoc w zerwaniu z nałogiem oferuje także Esperal w Krakowie – popularna wszywka alkoholowa, która wspiera osoby walczące z nałogiem w procesie odstawienia. Wszywkę można dyskretnie założyć w profesjonalnych gabinetach, oferujących tego typu usługi. Sprawdźmy, czy warto się na nią zdecydować i gdzie się udać.

Jak działa Esperal? Czy jest to skuteczna metoda walki z alkoholizmem?

Esperal to znany od wielu lat i chętnie stosowany przez pacjentów środek wspomagający walkę z alkoholizmem. Na skorzystacie z niego decyduje się sporo osób, którzy poszukują skutecznego wsparcia w swoich zmaganiach z chorobą alkoholową. Nie zawsze silna wola, wsparcie otoczenia oraz terapia są bowiem wystarczające, aby już na zawsze rozstać się z nałogiem, który nierzadko towarzyszy pacjentowi od wielu lat. Esperal to środek chemiczny w postaci tabletek, którego głównym zadaniem jest skuteczne zniechęcenie pacjenta do sięgania po napoje wysokoprocentowe.

Esperal Kraków

Esperal działa w oparciu o założenia terapii awersyjnej – pacjent, który posiada wszywkę, nie może wcale spożywać alkoholu. Już niewielka jego ilość wywołuje bowiem bardzo dotkliwe skutki zdrowotne, podobne do zwielokrotnionych objawów tzw. kaca. Pacjent odczuwa silne nudności, zawroty głowy, kołatanie serca, duszności i inne dolegliwości, które zdecydowanie nie są warte alkoholu. W efekcie, obawa przed negatywnymi dolegliwościami skutecznie powstrzymuje go od sięgnięcia po kieliszek. Z czasem, potrzeba spożywania alkoholu staje się natomiast coraz mniejsza, aż pacjent całkowicie wychodzi z uzależnienia.

Gdzie dyskretnie założyć Esperal w Krakowie?

Jak widać pacjenci, który są świadomi, w jaki sposób działa Esperal, mają zdecydowanie największe szanse na wyjście z nałogu. Oczywiście, samo wszczepienie wszywki nie wystarczy, aby trwale wyleczyć się z choroby alkoholowej. Specjaliści z zakresu leczenia uzależnień zawsze zalecają więc swoim pacjentom, aby Esperal był łączony z terapią – spotkaniami w klubie AA, indywidualnymi sesjami terapeutycznymi, a także wsparciem ze strony najbliższych, których rola jest równie istotna w procesie wychodzenia z nałogu, co spotkania z psychologiem.

Esperal w Krakowie można założyć w profesjonalnych klinikach. Są to miejsca przyjazne dla każdego pacjenta, w których osoby walczące z nałogiem mogą liczyć zarówno na dyskrecję, jak i zrozumienie. Wszywkę należy zakładać w sprawdzonych miejscach także z uwagi na specyfikę zabiegu – Esperal umieszcza się w ciele pacjenta pod skórą, co wymaga przeprowadzenia prostego zabiegu chirurgicznego. Podczas wizyty lekarz dba także o poinformowanie pacjenta o działaniu Esperalu oraz skutkach spożywania alkoholu. Warto jednak mieć świadomość, że wszywka nie jest rozwiązaniem na zawsze – czas jej działania wynosi ok. 6-12 miesięcy, po czym, w razie potrzeby, można zastąpić ją nową.

Artykuł powstał we współpracy z gabinetem Czas na Zdrowie oferującym – Esperal Kraków.