Wszywka alkoholowa Esperal Łódź

Mianem choroby alkoholowej, alkoholizmu oraz uzależnienia od alkoholu nazywa się czasowe spożywanie napojów alkoholowych w celu doznawania jego oddziaływania na psychicznego, szczególnie cenione wśród jego wielbicieli jest niwelowanie złego samopoczucia, relaksowanie się za jego pomocą. Znaczna część osób nadużywa alkohol, ponieważ zauważa, że po pewnym czasie zaczyna występować szereg objawów, które wynikają bezpośrednio z jego odstawienia. W momencie dostrzeżenia problemu alkoholowego osoby uzależnione decydują się na poddanie się zabiegowi wszycia tabletek Esperalu. Leczenie farmakologiczne jest istotnym elementem kompleksowej terapii choroby alkoholowej.

Mianem choroby alkoholowej, alkoholizmu oraz uzależnienia od alkoholu nazywa się czasowe spożywanie napojów alkoholowych w celu doznawania jego oddziaływania na psychicznego, szczególnie cenione wśród jego wielbicieli jest niwelowanie złego samopoczucia, relaksowanie się za jego pomocą. Znaczna część osób nadużywa alkohol, ponieważ zauważa, że po pewnym czasie zaczyna występować szereg objawów, które wynikają bezpośrednio z jego odstawienia. W momencie dostrzeżenia problemu alkoholowego osoby uzależnione decydują się na poddanie się zabiegowi wszycia tabletek Esperalu. Leczenie farmakologiczne jest istotnym elementem kompleksowej terapii choroby alkoholowej.

Sam zabieg implantacji tabletki z substancją aktywną jest mało inwazyjny. Mimo to powinien wykonać go chirurg w oparciu o podanie znieczulenia miejscowego. Cała procedura medyczna zagwarantuje wyjście z uzależnienia jedynie wtedy, kiedy Pacjent wykaże się zaangażowaniem, silną motywacją, szczerą chęcią do podjęcia trudu życia w abstynencji. Udowodniono, że im bardziej Pacjent wykazuje się pozytywnym myśleniem, tym leczenie przebiega sprawniej i bardziej skutecznie. Należy pamiętać, że zabieg możliwy jest do wykonania jedynie wtedy, kiedy Pacjent wyrazi świadomą zgodę na uczestnictwo w nim. Tak więc, leczenie Esperalem stosuje się tylko wtedy, kiedy Pacjent jest świadomy swojego problemu z kontrolowaniem ilości i częstotliwości spożywanego alkoholu, chce współpracować z lekarzem poddając się kompleksowemu leczeniu odwykowemu.

Jeśli dostrzegasz problem z nadmiernym spożywaniem alkoholu u siebie lub u osoby bliskiej, poszukaj profesjonalnego gabinetu chirurgicznego oferującego leczenie Esperalem (Disulfiramem). Jednym z takich miejsc jest nasz gabinet mieszczący się Łodzi. Pracujemy jedynie w oparciu o oryginalne leki, które pozyskujemy bezpośrednio od producentów. Będąc naszym Klientem masz gwarancję satysfakcji, bezpieczeństwa oraz skuteczności.

Czym jest zaszywana tabletka Esperalu?

Leczenie Esperalem potocznie nazywa się wszywką alkoholową ze względu na sposób podawania leku – umieszcza się go pod skórą Pacjenta. Działanie Disulfiramu, będącego substancją aktywną Esperalu uznaje się za jedną z najskuteczniejszych metod terapii alkoholowej ze względu na jej działanie awersyjne. W ten sposób osoba posiadająca zaimplantowaną tabletkę odczuwa wstręt i strach alkoholowy naturalnie przestając sięgać po alkohol. Dzieje się tak, ponieważ w momencie połączenia aktywnego Disulfiramu z etanolem w organizmie człowieka zaczyna odkładać się aldehyd octowy, który nie może zostać usunięty z ciała człowieka ze względu na zaburzony metabolizm alkoholu. W ten sposób Pacjent zaczyna odczuwać silne zatrucie alkoholowe, które w skrajnych przypadkach może być zagrożeniem dla zdrowia i życia danej osoby.

Jak przygotować się do zabiegu wszycia Esperalu?

Zabieg chirurgiczny wymaga zarówno przygotowania Pacjenta zarówno w aspekcie fizycznym, jak i emocjonalnym. W celu wyeliminowania czynników stresujących Pacjenta, nasi lekarze wykonują podstawowe czynności przed implantacją tabletki:

  1. Lekarz przeprowadza rozmowę z Pacjentem w celu zdiagnozowania jego ogólnego stanu zdrowia i kondycji. Dąży do rozpoznania ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. Przykładowo, jeśli Pacjent stosuje leki przeciwzakrzepowe, musi je odstawić na kilka godzin, aby uniknąć intensywnego krwawienia z rany.
  2. Kolejnym krokiem jest test trzeźwości za pomocą alkomatu. Jeśli Pacjent wykazuje się abstynencją lekarz może przystąpić do zabiegu, jeśli nie – w takim przypadku zazwyczaj zaleca się odbycie odtrucia alkoholowego w celu usunięcia pozostałości po nadmiernym spożywaniu alkoholu. Zaleca się, aby Pacjent zachował abstynencję przez około 48 godzin przed zabiegiem. 

Jak wygląda zabieg wszywki alkoholowej Esperal?

Pacjentowi podawane jest znieczulenie miejscowe, co pozwala na utrzymanie świadomości Pacjenta z jednoczesnym wyeliminowaniem bólu. Następnie nacina się skórę, mniej więcej na ok. 1 lub 2 cm, a w powstałym miejscu umieszcza się ustaloną indywidualnie dawkę Disulfiramu. Na końcu ranę zaszywa się oraz nakłada opatrunek. Całość procedury medycznej trwa około pół godziny.

Zabieg zaszycia alkoholowego można wykonać w Łodzi Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej http://esperallodz.pl/.

Tabletki wszywane alkoholikom – jak wybrać Esperal?

Ze względu na indywidualne cechy osobnicze oraz potrzeby Pacjentów, u każdego z nich zabieg zaszycia alkoholowego Esperalem przebiega nieco inaczej. Poszczególne zabiegi różnią się od siebie:

  • Dawką leku – stężenie leku dobiera się pod zaawansowanie choroby alkoholowej uwzględniając cechy Pacjenta, takie jak np. jego wagę. Czas działania leku jest taki sam w przypadku każdego stężenia, ale skutki uboczne połączenia Disulfiramu z alkoholem jest spotęgowane.
  • Typem zastosowanych szwów – Nasi Pacjenci mogą wybrać standardowe szwy nierozpuszczalne (tańsze), a po okresie rekonwalescencji (czyli po około dwóch tygodniach) należy przyjść na ich zdjęcie lub też mogą wybrać rodzaj rozpuszczalny – mimo, iż jest to opcja droższa, znacząco poprawia ona komfort Pacjenta, przez co jest warta rozważenia.
  • Sposobem podania antybiotyku po zabiegu – jest to kolejny czynnik warunkujący ostateczną cenę zabiegu. Dodatkowy antybiotyk podawany w celu minimalizowania ryzyka wystąpienia po zabiegów skutków ubocznych może być wydany na receptę lub podany domięśniowo za pomocą zastrzyku podczas wizyty.

Jak dbać o ranę po implantacji Esperalu?

Mimo iż powstała blizna goi się w dość szybkim tempie, należy pamiętać o odpowiednim dbaniu miejsca rany stosując zalecane przez lekarza wskazówki higieniczne, do których należy:

  • Systematyczna zmiana opatrunków,
  • Zachowanie czystości rany,
  • Obserwacji gojącego się miejsca,
  • Zachowania czujności oraz ewentualny kontakt z gabinetem w momencie wystąpienia niepożądanych objawów.

Co się dzieje, jeżeli nie dbamy o bliznę według zaleceń lekarza?

W miejscu podania Esperalu może wystąpić reakcja alergiczna, ujawniająca się poprzez swędzenie, zaczerwienienie lub też twardej, pulsującej narośli. Często też miejsce zaszycia bywa ciepłe. W przypadku dostrzeżenia powyższych nieprawidłowości należy jak najszybciej kontaktować się z lekarzem w celu profilaktyki wystąpienia zakażenia.

Przeciwwskazania co do zaszycia się w Łodzi

W celu zachowania Pacjentom bezpieczeństwa, zawsze przed każdym zabiegiem implantacji Esperalu lekarz chirurgii przeprowadzi wywiad medyczny mający na celu stwierdzenie lub wykluczenie poniższych przeciwwskazań:

  • Brak abstynencji przed zabiegiem, w tym stosowanie innych preparatów z alkoholem w składzie (płynów do higieny jamy ustnej, słodyczy, octu spirytusowego, niektórych leków),
  • Zapalenie zarostowe tętnic lub nerwu wzrokowego,
  • Nadwrażliwość na składniki leku i jego substancji czynnej,
  • Choroba niedokrwienna serca,
  • Zaburzenia psychiczne, w tym występujące skłonności samobójcze,
  • Narażenie na działanie dibromku etylenu,
  • Przebyty zawał serca,
  • Stosowanie do 12 godzin przed zaplanowanym zabiegiem paraldehydu albo metronidazolu,
  • Przewlekłe choroby nerek, trzustki lub układu oddechowego.

Należy pamiętać, że decyzję o kwalifikacji do zabiegu zaszycia alkoholowego zawsze podejmuje tylko i wyłącznie lekarz.

Wszywka alkoholowa – jaki jest czas działania?

Każda osoba jest inna, więc czas reagowania organizmu na Esperal również różni się między ludźmi. Zależne jest to od indywidualnych cech danej osoby. Szacuje się, że prawidłowo podany podskórnie Disulfiram wykazuje swoją aktywność od ośmiu do maksymalnie dwunastu miesięcy. Jeżeli dana osoba wykazuje potrzebę dalszego wsparcia ze strony leczenia farmakologicznego, warto rozważyć ponowne zaszycie alkoholowe. Warto również poddać się psychoterapii, która pomoże nauczyć się radzenia sobie z problemem alkoholowym.