Trwały, delikatny i bezpieczny dla skóry podkład – po czym go rozpoznać?

Na rynku kosmetycznym znajdziemy setki przeróżnych produktów. Jedne są bardziej skuteczne, inne mniej. Warto przede wszystkim sięgać po produkty, które będą trwałe, delikatne i bezpieczne zarazem. Warto przetestować nowość L’Oreal podkład Infallible 24h, która zyskuje coraz większe grono wiernych fanek. Sprawdzamy – dlaczego.

Ilość kosmetyków, które znajdziemy w drogeriach może przywrócić o zawrót głowy. Nie ma co się dziwić – wybór jest ogromny. Ciężko więc znaleźć podkład, który będzie doskonale prezentował się na skórze, a zarazem będzie ją chronił i nie obciąży jej zbyt mocno. Niedawno na rynku pojawił się nowy produkt od L’Oreal – podkład Infallible 24h. Kosmetyk cieszy się rosnącym zainteresowaniem, bowiem jest bardzo trwały i delikatny zarazem.

Na co zwracać uwagę kupując podkład?

Kupując podkład do twarzy, warto sięgać po kosmetyk najwyższej jakości. Powinien być też dobrany do odcienia naszej skóry. Zbyt ciemny lub zbyt jasny daje bardzo nieestetyczny, sztuczny efekt, którego jest lepiej uniknąć. Dlatego najlepiej jest przed kupnem sięgnąć po tester i sprawdzić kolor (testery dostępne są, a przynajmniej powinny być w każdej drogerii). Aplikujemy odrobinę kosmetyku na brodę lub policzek i sprawdzamy, który produkt pasuje najlepiej. Większość kosmetyków – jak ten L’Oreal – podkład Infallible 24h ma kilka różnych odcieni, więc można spokojnie dopasować go do swoich potrzeb.

Powinien maskować niedoskonałości

Każdy podkład powinien maskować niedoskonałości naszej twarzy, a więc tuszować wypryski, blizny, cienie czy wyrównywać koloryt skóry. Zazwyczaj wiele fluidów, które mocno kryją, jest ciężkich i obciążających naszą skórę. Okazuje się, że pojawiają się też nowości kosmetyczne – jak L’Oreal podkład Infallible 24h. Produkt ten zapewnia trwałość przez 24 godziny, świetnie maskuje nawet duże niedoskonałości, matuje skórę, a do tego jest odporny na ścieranie i nie wysusza cery. Wszystko to dzięki zawartości kwasu hialuronowego i intensywnym pigmentom. Do tego ma właściwości nawilżające. Dlatego mogą po niego sięgać zarówno osoby z cerą tłustą, jak i suchą, co jest dużym udogodnieniem.

Pamiętaj o odpowiedniej aplikacji

Kosmetyk będzie trwalszy, jeśli go odpowiednio nałożymy na skórę. I przede wszystkim – równomiernie. W tym celu przyda nam się np. gąbeczka w kształcie łezki, czyli beauty blender. Dzięki niemu nałożymy podkład w odpowiedniej ilości i nie będziemy mieli smug, które nie prezentują się dobrze. Można też sięgnąć po pędzel do makijażu lub nałożyć specyfik opuszkami palców, aczkolwiek jest to niewątpliwie trudniejsze. Przy aplikacji nie wolno mocno pocierać twarzy, ani jej naciągać, należy podkład wklepywać bądź delikatnie wmasowywać. Silnie tarcie może przyczynić się do podrażnień.