Kosmetyki łagodne dla skóry – jakie wybrać?

Moda na naturalność niemal w każdej dziedzinie naszego życia nikogo już nie dziwi. Mamy dość plastiku wokół nas, wysoko przetworzone potrawy są najczęściej niezdrowe, a wiele chemicznych, powszechnie stosowanych środków po prostu nam szkodzi. Nic więc dziwnego, że szukamy kosmetyków, które będą szczególnie przyjazne naszej skórze. Czym należy się kierować? Podpowiadamy, jakie kosmetyki i akcesoria do pielęgnacji warto wybierać.

Prosty, czytelny skład kosmetyków

Jeśli chcesz nauczyć się wybierać odpowiednie preparaty pielęgnacyjne i upiększające, musisz nauczyć się czytać etykiety. Ta czynność jest tak samo ważna jak wówczas, gdy kupujesz produkty spożywcze. W składzie przyjaznych kosmetyków, który zawsze znajdziesz na opakowaniu, powinny znajdować się składniki o naturalnym pochodzeniu. Szukajmy więc kosmetyków, które wyprodukowano w oparciu o składniki pochodzenia roślinnego. Mogą to być oleje roślinne, zioła czy nawet kwiaty i warzywa. Szczególnie świetnie sprawdzają się oleje konopny i arganowy, które w naturalny sposób zapewniają skórze odpowiedni poziom nawilżenia. Kojący eliksir od Avon, krem czy też balsam z olejem roślinnym to zdecydowanie dobry wybór. Przyjazne nam kosmetyki mogą też zawierać składniki pochodzenia zwierzęcego. Szczególnie cenne są te produkty, w których składnikami aktywnymi są wosk pszczeli, lanolina czy tak modny ostatnio śluz ślimaka.

Kosmetyki przyjazne dla zwierząt

Świat przez wiele lat walczył o prawa zwierząt, a w tym o to, by produkcja kosmetyków nie godziła w ich dobrostan. Składniki pochodzenia zwierzęcego wykorzystywane do wytwarzania preparatów kosmetycznych powinny być pozyskiwane w sposób niepowodujący dyskomfortu naszych braci mniejszych.

Przez wiele lat kosmetyki testowano na zwierzętach, a dziś producenci, którzy liczą się na rynku, odeszli o tego procederu, co jest zdecydowanie krokiem w dobrym kierunku. Producenci, którym leży na sercu dobro zwierząt, opracowali inne, lepsze metody testowania preparatów kosmetycznych, które są etyczne w każdym calu. Takie kosmetyki – łagodne dla skóry i planety – mają informację wyraźne umieszczoną na etykiecie, że nie wykorzystywano zwierząt do sprawdzania ich skuteczności i takie właśnie produkty wybierajmy.

Sposób pakowania kosmetyków

Wielu producentów kosmetyków szczególną uwagę przywiązuje do opakowań kosmetyków. Sen z powiek spędzają im całe tony pudełek i pudełeczek, butelek i buteleczek po kosmetykach, które zalegają w szufladach klientów. Nic więc dziwnego, że od lat poszukiwano opakowań biodegradowalnych, które powstają z surowców produkowanych chociażby na bazie kwasu polimlekowego (PLA) czy też ze specjalnego poliestru, którego podstawą jest skrobia kukurydziana lub trzcina cukrowa. Takie opakowania nie łatwo jest zutylizować a tym samym – nie muszą zalegać w zakątkach łazienki czy toaletki.

Kosmetyki i akcesoria pielęgnacyjne bez plastiku

Jeśli zastanowimy się nad swoimi codziennymi wyborami, to natychmiast zdajemy sobie sprawę, że szampony, mydła i żele do mycia w plastikowych butelkach stały się naszą codziennością. Wybierajmy zatem mydła w kostkach takie, jak Mydło Nawilżające Care Avon, bo ono nie tylko świetnie zadba o skórę. Nie pozostawi po sobie plastiku na długie lata. Sięgnijmy po bambusowe, a nie po plastikowe szczoteczki do zębów, bo przecież te wymieniamy często i już w ciągu roku powstaje z nich spora sterta zużytego plastiku.

Kosmetyki łagodne dla skóry oraz inne akcesoria to także higieniczne patyczki z bambusa i bawełny. To właśnie one powinny zastąpić te tradycyjne z plastiku. Warto też sięgać po biodegradowalne chusteczki do demakijażu, bo przeróżnych tradycyjnych wacików i płatków kosmetycznych codziennie zużywamy zbyt dużo. Specjalne chusteczki do demakijażu ulegają bardzo szybko biodegradacji, nie pozostawiając śladu w środowisku.