Sprawdź swoje echo serca – uniknij zawału
Zawartość podstrony
Zastanawiasz się, czy masz lub zaczynają się Twoje problemy z nadciśnieniem tętniczym? Przeczytaj poniższy wpis, aby dowiedzieć się jakie mogą być tego przyczyny, jak wykryć nieprawidłowości oraz gdzie wyszukać dobre centrum kardiologii w Sanoku.
Nadciśnienie tętnicze – przyczyny
Wśród problemów sercowo naczyniowych można znaleźć nadciśnienie tętnicze. Najczęstszymi jego przyczynami są:
- genetyka,
- środowisko i styl życia,
- nieodpowiednia dieta (zwłaszcza zbyt duża ilość soli),
- brak ruchu,
- palenie papierosów,
- otyłość,
- spożywanie dużej ilości alkoholu.
Do przyczyn nadciśnienia tętniczego zaliczane są również choroby przewlekłe. Może być to również skutek przyjmowania leków, w tym środków odurzających. Negatywnie wpływa również bardzo silny stres. Zdarza się również, że z nadciśnieniem mogą zmagać się kobiety w ciąży.
Jak wykryć zaburzenia rytmu serca?
Zaburzenia rytmu serca możesz wykryć wykonując echo serca lub ekg serca. Te badania nie są skomplikowane, a dają dość jasny obraz stanu zdrowia chorego. Choć znalezienie właściwej wizyty może okazać się niełatwym zadaniem to warto zrobić właściwy research i wybrać polecanego kardiologa. Wyszukiwanie lekarzy może zostać przeprowadzone w internecie, warto wybrać obszar wyszukiwania danych specjalistów.
Jak walczyć z zaburzeniami rytmu serca?
Aby walczyć z zaburzeniami serca niezbędna może okazać się konsultacja kardiologiczna. Jeżeli nie masz czasu na wizytę stacjonarną, zacznij od telefonicznego kontaktu.
Leczyć można się na dwa sposoby farmakologiczne i niefarmakologiczne. To drugie leczenie to zmiana trybu życia. Obejmuje między innymi:
- rozpoczęcie codziennej aktywności fizycznej,
- zrezygnowanie z nałogów,
- zmniejszenie masy ciała,
- unikanie stresujących sytuacji,
- zadbanie o zbilansowaną, zdrową dietę.
Należy trzymać się wybranych kryteriów wskazanych przez lekarza.
Sprawdź dobry kardiolog sanok
Jeżeli chcesz znaleźć dobrego lekarza, wybierz specjalistyczne gabinety lekarskie. Popularny staje się również niepubliczny zakład opieki zdrowotnej. To w nim pod numerem telefonu można uzyskać podstawowe informacje i umówić się na wolny termin. Przykładem jest twojkardiolog.eu. Zarezerwuj wolny termin również przez internet. W państwowych klinikach terminy są bardzo odległe. Zapisanie do poradni wymaga telefonicznego kontaktu. Wyświetl numer telefonu na stronie i skontaktuj się np. z centrum interwencji sercowo krążeniowej. Taki niepubliczny zakład opieki zdrowotnej może zapewnić Ci poradę nawet do tygodnia od zgłoszenia. Poradnia kardiologiczna może współpracować również z narodowym funduszem zdrowia. Wystarczy zadzwonić przez telefon, aby poznać szczegóły.
Czy macie jakiegoś swojego specjalistę od chorób serca?