Rezonans magnetyczny MRI- jak przebiega badanie i jak się do niego przygotować?

Pacjenci, którzy często muszą wykonywać badania diagnostyczne lub otrzymują skierowania na badania od lekarza rodzinnego najlepiej wiedzą jak długie potrafią być kolejki oczekujących na rezonans magnetyczny, tomografię komputerową czy inne badania. Długie czekanie na swoją kolej potrafi skutecznie zniechęcić do wykonania badania, a dodatkowo ma wpływ na pogorszenie się samopoczucia pacjenta. Jednakże w kraju działa coraz więcej super nowoczesnych placówek medycznych, w których pacjenci w bezpieczny i komfortowy sposób mogą zgłosić się na rezonans magnetyczny i inne badania z zakresu diagnostyki obrazowej. Takich placówek w Polsce jest coraz więcej, a kolejni zadowoleni pacjenci chwalą sobie skorzystanie z ich usług. Rezonans magnetyczny da najlepszy obraz badanego obszaru, wtedy gdy będzie wykonany na najnowocześniejszym sprzęcie przez doskonale wyszkoloną kadrę. Gwarancję właśnie takiego podejścia każdy pacjent otrzyma, gdy uda się do specjalistycznej placówki diagnostyki obrazowej. Sprawdź gdzie najlepiej udać się na badanie rezonansem magnetycznym oraz dowiedz się jak przebiega samo badanie i jak należy się do niego przygotować. Czytaj dalej!

Rezonans magnetyczny – to trzeba wiedzieć

Rezonans magnetyczny (MRI) należy do grupy nieinwazyjnych i bezbolesnych badań z zakresu diagnostyki obrazowej. Dzięki rezonansowi magnetycznemu możliwa jest precyzyjna ocena stanu narządów wewnętrznych i tkanek w organizmie pacjenta. Taka ocena przydaje się w szczególności do wczesnego wykrywania zmian patologicznych w strukturze i wyglądzie narządów oraz do wczesnego wykrywania chorób np. nowotworowych lub ośrodkowego układu nerwowego. Badanie rezonansem magnetycznym można wykonać na praktycznie każdym obszarze ludzkiego ciała, gdy istnieje uzasadniona konieczność. Samo badanie w zależności od badanego obszaru trwa od 20 do 60 minut i nie wymaga rozebrania się do badania. Należy jedynie upewnić się, że wchodząc do pomieszczenia, gdzie przeprowadzony będzie rezonans magnetyczny nie mamy na sobie żadnych metalowych elementów. Przed przystąpieniem do rezonansu magnetycznego nie należy nic jeść na 3 godziny przed wizytą i pić na 1 godzinę przed. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania rezonansu magnetycznego jest posiadanie rozrusznika serca przez pacjenta lub neurostymulatorów. Podczas rezonansu magnetycznego wykorzystuje się oddziaływanie pola magnetycznego, które pozwala uzyskać wgląd do wnętrza ciała pacjenta bez konieczności operacyjnego otwierania go. 

Jeżeli szukasz wszechstronnej placówki, w  której wykonasz rezonans magnetyczny prywatnie lub na Narodowy Fundusz Zdrowia, koniecznie sprawdź co może zaoferować Tobie Tomma Pracownia Diagnostyki Obrazowej: https://tomma.com.pl/badanie/rezonans-magnetyczny/. Placówki Tomma zlokalizowane są na terenie całego kraju, dlatego bez problemu znajdziesz ją blisko swojego miejsca zamieszkania. Co wyróżnia Tomma na tle konkurencji? Przede wszystkim najnowocześniejszy sprzęt do rezonansu magnetycznego oraz przyjazne i bezpieczne podejście do każdego pacjenta. W placówkach Tomma otrzymasz wszelką niezbędną pomoc, a dzięki zaangażowaniu pracujących tam lekarzy szybko dowiesz się, co zagraża Twojemu zdrowiu. Nie czekaj dłużej w niekończących się kolejkach do szpitala, aby wykonać rezonans magnetyczny. Znajdź na mapie najbliższą placówkę Tomma i szybko umów się na swoje badanie. Badania rezonansem magnetycznym w Tomma nie należy się obawiać, a informacje odnośnie tego jak przygotować się na wizytę znajdziesz na stronie Tomma.com.pl lub uzyskasz telefonicznie. Nie odkładaj terminu rezonansu magnetycznego na później i już teraz zadbaj o swoje zdrowie. Badania z zakresu diagnostyki obrazowej, do których m.in. należy rezonans magnetyczny są niezwykle istotne i warto je wykonać, aby móc zawczasu podjąć odpowiednio skierowane leczenie. Nie czekaj dłużej i już dziś umów się do placówki Tomma na rezonans magnetyczny!