Tomografia komputerowa – najważniejsze informacje zebrane w jednym miejscu

W życiu każdego z nas przychodzi taki moment, kiedy dowiadujemy się od lekarza o konieczności przeprowadzenia pogłębionej diagnostyki. Najczęściej wówczas otrzymujemy skierowanie na jedno z badań z zakresu diagnostyki obrazowej, na przykład tomografię komputerową. Gdy lekarz wskazuje nam na nagłą potrzebę wykonania takiego badania, zazwyczaj w głowie rodzi nam się sporo pytań oraz wątpliwości. Podejrzewamy najgorsze możliwe wyniki badania i obawiamy się całej procedury. 

Należy mieć na uwadze, że wykonywanie badań z zakresu diagnostyki obrazowej, takich jak tomografia komputerowa, czy rezonans magnetyczny jest niesłychanie istotne. Wczesna diagnostyka pozwala na czas wykryć wszelkie zmiany chorobowe zachodzące w naszym organizmie. Dzięki temu szybciej można podjąć skuteczne leczenie ukierunkowane na wyleczenie zaistniałego schorzenia. Dzięki szybkiej diagnostyce i szybkiemu leczeniu pacjent ma większe szanse na powrót do zdrowia. Dowiedz się w jakich przypadkach wykonuje się u pacjentów tomografię komputerową i czym właściwie jest to badanie. Poznaj procedury towarzyszące tomografii komputerowej i sprawdź w jakiej placówce wykonasz to badanie.

Czym jest tomografia komputerowa? 

Tomografia komputerowa wykorzystuje powszechnie znane i używane w medycynie promieniowanie rentgenowskie. Jednak dzięki najnowocześniejszej technologii, podczas tomografii komputerowej wykorzystuje się minimalną ilość promieniowania, a aparatura do wykonywania badania jest niezwykle precyzyjna. 

Tomografia komputerowa pozwala przeanalizować wewnętrzne struktury ludzkiego organizmu pod wieloma kątami. Najczęściej badanie realizuje się u pacjentów z podejrzeniem urazów wewnętrznych, w ramach diagnostyki onkologicznej oraz w przypadkach nagłego zagrożenia życia. Tomografia komputerowa ma bardzo szeroki zakres badania obejmujący m.in.: angiografię, tomografię głowy, jamy brzusznej, miednicy, klatki piersiowej, szyi, twarzoczaszki, zatok, naczyń wieńcowych oraz wszystkich odcinków kręgosłupa. Na badanie tomografii komputerowej należy się wcześniej zarejestrować. 

Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania tomografii komputerowej jest ciąża. W przypadku badań z podaniem kontrastu, tomografii komputerowej nie wykonuje się u pacjentów: uczulonych na jod, w planowanym leczeniu raka tarczycy, z niedoczynnością i niewydolnością nerek, z nadciśnieniem, z astmą oraz niewydolnością krążenia.

Jeżeli musisz wykonać tomografię komputerową, upewnij się w pierwszej kolejności, że wybrana przez Ciebie placówka diagnostyczna jest godna zaufania. Wybierz takie miejsce, w którym wykwalifikowana kadra korzysta z nowoczesnego sprzętu i przeprowadzi Twoje badanie sprawnie i bezboleśnie. Poznaj placówki diagnostyki obrazowej Tomma, gdzie bez problemu wykonasz tomografię komputerową: https://tomma.com.pl/badanie/tk/. Placówki oferują także takie badania jak rezonans magnetyczny, RTG lub USG ze skierowaniem na NFZ lub prywatnie. Przekonaj się o wysokiej jakości usług medycznych świadczonych przez Tomma i wykonaj swoje badanie w jednej z ich placówek. 

Placówki Tomma zlokalizowane są na terenie całego kraju, w dużych i mniejszych miastach. Na wizytę bez problemu umówisz się telefonicznie lub przez internet korzystając z wygodnego formularza zapisu na stronie internetowej Tomma. Poznaj wyjątkową sieć placówek diagnostyki obrazowej Tomma, która na rynku usług medycznych działa już od 1991 roku. Wybierz placówkę znajdującą się najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i niezwłocznie poddaj się tomografii komputerowej. Przekonaj się jak nowoczesny design pracowni oraz wykwalifikowana kadra medyczna, która do każdego pacjenta podchodzi w indywidualny sposób, przełożą się na komfort Twojego badania. Zapisz się już dziś.