Piękne stopy non stop! Jakie kosmetyki do pielęgnacji stóp wybrać?

Właściwa pielęgnacja stóp – choć w gruncie rzeczy nie jest zbyt skomplikowana – wymaga od nas sporej systematyczności i odpowiedniego doboru środków. Wiosną i latem, kiedy często chodzimy w odkrywających stopy sandałkach i klapkach, okazuje się to szczególnie ważne. W jaki sposób prawidłowo zadbać o stopy? Jakie kosmetyki pielęgnacyjne mogą w tym pomóc? Oto kilka wskazówek, które pokażą Ci, jak powinna wyglądać pielęgnacja stóp – krok po kroku!

Krok 1: zmiękczanie, czyli kąpiel dla stóp

Pielęgnacyjny pedicure warto rozpocząć od zmiękczenia skóry stóp: dzięki temu łatwiej będzie przeprowadzić dalsze zabiegi pielęgnacyjne. Najlepiej przygotuj więc ciepłą, przyjemną i relaksującą kąpiel dla stóp z dodatkiem specjalnej soli regeneracyjnej lub łagodnego płynu do kąpieli stóp, takiego jak np. relaksująca kąpiel do stóp Avon Footworks. Potraktuj to jako moment relaksu i poświęć na moczenie stóp w ciepłej wodzie co najmniej kilkanaście beztroskich minut. Możesz w tym czasie poczytać książkę, rozwiązać krzyżówkę lub obejrzeć odcinek ulubionego sitcomu.

Krok 2: złuszczanie, czyli peeling do stóp

Chropowate, zrogowaciałe pięty to jeden z najczęstszych problemów, z jakimi zmagamy się w pielęgnacji stóp. By mu zapobiegać, pamiętaj o regularnym złuszczaniu skóry stóp, które nie tylko przywróci im gładkość i miękkość, ale też poprawi mikrokrążenie. W tym celu po kąpieli sięgnij po peeling do stóp o odpowiedniej formule – dobrze sprawdzą się np. złuszczające peelingi do stóp Avon Footworks z pumeksem, drobinami orzechów włoskich i olejem laurowym. Jeśli zrogowacenia są duże i bardzo głębokie, a sam kosmetyk okazuje się niewystarczający, możesz też sięgnąć po pumeks w kamieniu lub ścinacz do pięt, by przywrócić im zdrowy wygląd.

Krok 3: nawilżanie i regeneracja, czyli dobry krem i maska do stóp

Ostatnim etapem w pielęgnacji stóp jest zapewnienie im odpowiedniego poziomu odżywienia i nawilżenia. Odpowiedni dobór kosmetyków zależy tu od Twoich indywidualnych potrzeb. Musisz zastanowić się więc, jaki krem do stóp sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku. Jeśli skóra Twoich stóp pęka, łuszczy się i jest wyraźnie przesuszona, warto sięgnąć po dobry krem do stóp z mocznikiem i innymi substancjami odżywczymi, które zapewnią im odpowiednią regenerację. Godnym polecenia kosmetykiem tego typu jest np. regenerujący krem na pękające pięty Avon Footworks.

Dodatkowym wsparciem dla suchych stóp może być też głęboko nawilżająca, odżywcza maska do stóp. Kosmetyki tego typu dostępne są na rynku pod różnymi postaciami: od gęstych, bogatych balsamów po łatwe w użyciu nawilżające skarpetki. Niektóre maski aplikuje się tuż przed położeniem się do łóżka i pozostawia na skórze przez całą noc, inne – jak np. nawilżająca maska do stóp w formie skarpet Avon Footworks – wystarczy nałożyć na kwadrans, a następnie dokładnie wmasować w stopy ich pozostałości.

Niezależnie od tego, na jakie kosmetyki do stóp się zdecydujesz, pamiętaj, że kluczem do sukcesu jest ich regularne i systematyczne używanie. Postaraj się więc, by pielęgnacja stóp stała się jednym z Twoich urodowych i relaksacyjnych rytuałów. Powodzenia!