Kosmetyki, które możesz zabrać w podróż – must have każdego wyjazdu!

Są takie kosmetyki, które musimy ze sobą zabrać na wyjazd, na przykład większość preparatów do pielęgnacji. Nie oznacza to jednak, że potrzebujemy do tego osobnej walizki! Sprawdź, co warto wziąć ze sobą na urlop i gdzie kupić kosmetyki podróżne. Pakowanie kosmetyków na wakacje nie musi być uciążliwe!

Co zabrać na urlop latem?

Najważniejszym kosmetykiem, jaki musimy mieć przy sobie latem, jest krem przeciwsłoneczny, zapewniający odpowiednio wysoką ochronę przed negatywnym wpływem promieniowania UV. Warto wziąć także krem po opalaniu o łagodzącym działaniu, gdyby okazało się, że nasza skóra po całym dniu spędzonym na słońcu potrzebuje ukojenia. Nie możemy zapominać o pielęgnacji twarzy. Tu warto postawić na krem BB z wysoką ochroną przeciwsłoneczną oraz serum z witaminą C. Wodoodporny tusz do rzęs, pomada do brwi, lekki balsam do ust z SPF podkreślający ich naturalny kolor oraz zestaw do dwuetapowego oczyszczania skóry (olejek i żel) – oto zestaw, który na urlopie jest wystarczający. Możemy oczywiście zabrać więcej kosmetyków do makijażu, do wykorzystania na romantyczny wieczór. Na szczęście nie zajmują zbyt dużo miejsca w kosmetyczce.

A może gotowe zestawy podróżne?

W drogeriach internetowych można kupić gotowe zestawy podróżne, na przykład Travel Kit, zawierające gotowe kompozycje kosmetyków do pielęgnacji twarzy, ciała lub do makijażu. To dobry pomysł, zwłaszcza gdy podróżujesz samolotem i martwisz się o przetrwanie swoich kosmetyków. Taki zestaw łatwo jest uzupełnić w razie potrzeby. To także dobry pomysł na szybkie skomponowanie letniego must have, bez wielu godzin spędzonych na analizie jakości produktów. W najlepszych drogeriach w takich setach umieszcza się bestsellery.

Produkty w wersji mini

Często w podróży bardzo istotna jest wielkość bagażu, dlatego kosmetyki podróżne nie mogą być duże, by nie zabierać miejsca. Trudno jednak wyobrazić sobie, że można zrezygnować z nich z tego powodu. Na szczęście nie jest to konieczne! Wystarczy, że wybierzemy swoje ulubione produkty w wersji mini. Można je bez problemu znaleźć w najlepszych drogeriach internetowych. To nie tylko produkty do mycia, ale także miniprodukty do makijażu i pielęgnacji. Dzięki temu możemy skomponować ulubiony zestaw i zabrać go w podróż nie obciążając nadmiernie bagażu, co ma szczególne znaczenie, gdy podróżujemy samolotem.

Kosmetyki podróżne możemy dobierać w ulubione sety i cieszyć się ich działaniem bez ograniczeń.