Kosmetyki do demakijażu – jakie warto wybierać?

Szukasz sprawdzonych kosmetyków do demakijażu skóry? W poniższym artykule podpowiadamy na co zwrócić uwagę wybierając kosmetyki do demakijażu.

Niedokładne zmycie makijażu to jedna z najgorszych rzeczy, jakie można zrobić swojej skórze (nie mówiąc o pomijaniu demakijażu), warto więc zadbać, by przeprowadzać ten zabieg skutecznie. Istotna jest nie tyle staranność, co dobranie dobrego produktu. Skuteczne kosmetyki do demakijażu pozwalają szybko usunąć makijaż i są nieuciążliwe w stosowaniu.

Skuteczność to podstawa!

Oczywiście wszystkie kosmetyki do demakijażu poradzą sobie z usunięciem kosmetyków kolorowych, ale na pewno lepiej jest wybierać takie preparaty, które zmywają tusz i podkład za jednym pociągnięciem wacika niż takie, które wymagają tarcia skóry. Stosowanie tych drugich jest nieprzyjemne, podrażnia skórę, sprzyja jej rozciąganiu, a więc szybszemu starzeniu. Poza tym konieczność wielokrotnego przecierania tego samego fragmentu skóry świadczy o tym, że dany produkt nie jest zbyt skuteczny i zwykle przekłada się na konieczność używania go w większych ilościach. Takie kosmetyki do demakijażu są więc po prostu także nieekonomiczne.

Świetny wybór – kosmetyki do demakijażu do stosowania z wodą

Kiedy chce się uniknąć pocierania skóry, na przykład przy cerze naczynkowej i wrażliwej, warto zaopatrzyć się w preparat do stosowania nie z wacikami, a z wodą. Może to być krem do demakijażu, olejek czy olejek w balsamie. Takie produkty mają też wiele innych zalet: zmywają nie tylko makijaż, ale też zwykłe zabrudzenia i sebum, a więc można za jednym razem kompleksowo oczyścić twarz, oszczędzając czas i wysiłek. Brak konieczności stosowania wacików oszczędza zaś pieniądze, a także środowisko – w ciągu roku produkuje się tony takich odpadów!

Do makijażu zwykłego czy wodoodpornego?

Wybierając kosmetyki do demakijażu, trzeba też zastanowić się nad tym, jakiego rodzaju preparaty mają one usuwać. Produkty do zmywania kosmetyków wodoodpornych muszą mieć inny skład, inaczej bowiem nie poradzą sobie z usunięciem na przykład tuszu. Prócz wspomnianych olejków, można wybierać płyny micelarne, które świetnie radzą sobie ze zmywaniem nawet bardzo trwałego makijażu, gdyż ich cząsteczki – micele, jak magnez przyciągają cząsteczki zanieczyszczeń i kosmetyków. Takie produkty są też bezpieczne dla skóry, normalizują ją, nie wysuszają i nie podrażniają nawet jeśli ma do tego skłonności.