Czy aktywność fizyczna pomaga usunąć zaparcia?

Jak aktywny tryb życia wpływa na ryzyko wystąpienia zaparć? Systematyczny ruch ma ogromny wpływ na stan Twojego organizmu. Dowiedz się, jaki jest związek między aktywnością fizyczną i zaparciami.

Zaparcia i aktywność fizyczna – co musisz wiedzieć?

W dzisiejszych czasach większość społeczeństwa jest w pełni świadoma wagi systematycznej aktywności fizycznej w naszym życiu. Ruch, bez względu na to, jaką przyjmuje formę, wiąże się z całą masą korzyści. Może być to zarówno zwykły spacer z rodziną czy przejażdżka na rowerze, jak i intensywny trening, który wyciśnie z Ciebie siódme poty.

Dość rzadko jednak wspomina się o zależności między aktywnością fizyczną i zaparciami. Nie jest żadną tajemnicą, że ta przykra dolegliwość od czasu do czasu może dopaść każdego z nas. Zaparcia są bardzo nieprzyjemnym i nierzadko wstydliwym problemem, możemy o nich mówić, jeśli do wypróżnienia dochodzi nie częściej niż dwa razy w tygodniu. Ponadto przy zaparciach zazwyczaj pojawiają się dolegliwości bólowe brzucha, utrudnione jest wypróżnienie, a stolec zyskuje inną konsystencję – staje się suchy i twardy.

Zaparcia mogą mieć różnorodne przyczyny, na pojawienie się tego problemu wpływa wiele czynników. Zawsze jednak wśród częstych powodów zaparć wymienia się niedostateczną ilość szeroko rozumianej aktywności fizycznej. Dlaczego? Otóż ruch sprawia, że zwiększa się Twój apetyt, zwiększeniu ulega także zapotrzebowanie na wodę. Ponadto przy aktywności fizycznej wspierana jest praca jelit oraz całkowite funkcjonowanie układu pokarmowego. Dlatego też panuje bardzo słuszne przekonanie, że aktywny tryb życia zmniejsza ryzyko wystąpienia zaparć.

Ciekawostką jest jednak fakt, że nie można w sposób ostateczny stwierdzić, czy aktywność fizyczna pomaga zwalczyć już występujące zaparcia. Oczywiście zdecydowanie warto spróbować, dzięki temu zwiększysz szansę na pozbycie się tej dolegliwości. Większą skuteczność wykazuje jednak np. zmiana diety czy zażycie preparatu Xenna, który dostępny jest bez recepty.

Jak pozbyć się zaparć?

Jednym ze sprawdzonych sposobów na wyeliminowanie zaparć jest Xenna herbata. To środek przeczyszczający, który można podawać młodzieży od 12. roku życia oraz dorosłym. Xenna na zaparcia dostępna jest także w tabletkach.

Jeżeli masz zaparcia i cenisz sobie naturalne metody leczenia takich dolegliwości, Xenna będzie dla Ciebie doskonałym rozwiązaniem. Xenna herbata ma przyjemny smak, a do jej zaparzenia potrzeba zaledwie 10 minut. Oprócz preparatu Xenna możesz też skorygować swoją dietę i dodać do niej surowe owoce i warzywa oraz produkty bogate w błonnik. Znakomicie sprawdza się również siemię lniane, pamiętaj jednak, aby ziarna zmielić przed spożyciem – dzięki temu w pełni skorzystasz z ich właściwości.

Artykuł sponosorowany