Układanie planu treningowego online

Trening to – obok diety – najlepszy sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów i jedyna skuteczna, a przy tym zdrowa metoda modelowania figury. Bez niego nie jest możliwa spektakularna metamorfoza ciała, o której marzy na pewno niejedna i niejeden z nas. Ułożenie dobrego planu treningowego, pozwalającego na realizację tego marzenia, to jednak nie lada sztuka.

Możemy oczywiście poszukać pomocy w sieci, nie brak tam gotowych, darmowych planów treningowych, ale musimy pamiętać, że mają one charakter uniwersalny. Oznacza to, że nie są dostosowane do naszych indywidualnych predyspozycji, nie biorą pod uwagę naszej kondycji ani stanu zdrowia, nie mówiąc już o preferencjach czy warunkach mieszkaniowych, przez co ich stosowanie może się okazać zbyt uciążliwe i męczące, jak również nieskuteczne, a w skrajnych przypadkach nawet niebezpieczne.

Kto może nam pomóc w ułożeniu dobrego planu treningowego? 

Opracowywanie personalizowanych planów treningowych, dopasowanych do indywidualnych możliwości i ukierunkowanych na realizację określonych celów, to domena profesjonalnych instruktorów fitness i to właśnie im najlepiej powierzyć to zadanie. Podejdźmy jednak bardzo rozważnie do wyboru takiego specjalisty. Ważne, aby była to osoba posiadająca specjalizację z zakresu treningów ogólnorozwojowych i doświadczenie w tej pracy. Takich ekspertów można niekiedy znaleźć na siłowniach i w klubach fitness. Wielu z nich oferuje też swoje usługi online, na platformach dietetyczno-treningowych takich jak Strefa Przemian, gdzie można założyć konto i wykupić jeden z kilku różnych pakietów do wyboru. Każdy z takich pakietów zawiera inny zestaw usług, możemy się więc zdecydować nie tylko na układanie planu treningowego, ale też układanie planu żywieniowego lub połączenie obydwu tych opcji. Jeśli wybierzemy układanie planu treningowego, razem ze spersonalizowanym zestawem ćwiczeń idealnie dobranych pod nasze osobiste preferencje i potrzeby, otrzymamy dodatkowe bonusy, a także możliwość kontaktu z instruktorem 24h/7.

Jak wygląda układanie planu treningowego online? 

Układanie planu treningowego online z pomocą profesjonalisty jest bajecznie proste, ponieważ nie wymaga od nas prawie żadnego zaangażowania. Wystarczy, że przekażemy ekspertowi wszystkie niezbędne informacje dotyczące naszego zdrowia, predyspozycji i preferencji, a on już zajmie się resztą. Na podstawie tych informacji przygotuje dla nas szczegółowy harmonogram treningów bogaty w ćwiczenia, które pozwolą nam łatwo i szybko spalić nagromadzoną tkankę tłuszczową oraz rozbudować poszczególne partie mięśni. Tu jednak jego praca się nie kończy. Trener online będzie też na bieżąco monitorował postępy naszych prac, weryfikując efekty, jakie osiągamy, wskazując ewentualne błędy i podpowiadając najlepsze sposoby na ich poprawę, a dodatkowo zapewni nam też dostęp do fachowej literatury z zakresu fitnessu i zdrowego odżywiania oraz mnóstwa zdrowych przepisów wspomagających przemianę, nad którą pracujemy. Z takim wsparciem metamorfoza ciała jest gwarantowana!