Śnieżnobiały uśmiech – jakie pasty do zębów go zapewnią?

Każdy z nas marzy o pięknym i śnieżnobiałym uśmiechu. Tymczasem z reguły do tej bieli wiele naszym zębom brakuje. Jakie rozwiązanie warto w tej sytuacji zastosować? Czy specjalne pasty wybielające to dobry pomysł? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Dlaczego zęby nie zawsze są idealnie białe?

Prawdą jest, że nigdy nie osiągniemy idealnie białego koloru zębów. Stosując odpowiednie środki i zabiegi możemy jednak zbliżyć się do takiej perfekcji. Zęby tracą swój koloryt ze względu na różne czynniki zewnętrzne. Najczęściej powodem jest zamiłowanie ich posiadacza do bardzo mocnej, czarnej herbaty, kawy, a także czerwonego wina. Nie pomaga w utrzymaniu białego uśmiechu również regularne palenie papierosów oraz niektóre, silnie barwiące potrawy. To wszystko powoduje, że zęby żółkną i tracą dawny blask. Nawet jeżeli uda nam się rzucić palenie i odstawić picie mocnej, czarnej herbaty, trudno odmawiać sobie wszystkich barwiących produktów. Na szczęście rozwiązaniem tego problemu mogą być też odpowiednie pasty wybielające do zębów.

Jakie pasty wybielające wybrać?

Pasty wybielające do zębów, takie jak np. https://www.domowystomatolog.pl/pol_m_Pasty-do-zebow_Wybielajace-757.html mogą bazować na różnorodnych składnikach aktywnych. Polecane są w szczególności te, zawierające węgiel aktywny. Najczęściej mają one charakterystyczny czarny kolor. Węgiel aktywny to natomiast substancja, która skutecznie pochłania i zatrzymuje zanieczyszczenia, bakterie oraz toksyny. Blokuje zatem wszystko to, co zmienia kolor zębów ze śnieżnobiałego na żołtawy. Wysokiej jakości pasty wybielające potrafią usunąć nawet 90 procent związków organicznych, znajdujących się w jamie ustnej, w tym osadzających się na zębach. W parze z węglem aktywnym w tego typu pastach występuje również wyciąg z porostu islandzkiego. On z kolei skutecznie wybiela zęby, nie niszcząc jednocześnie struktury szkliwa. Niektórzy samodzielnie wykonują pastę wybielającą, korzystając z rozdrobnionego węgla, wody oraz oleju kokosowy. Odradzamy jednak tę metodę ze względu na bezpieczeństwo szkliwa.

Gdzie kupić najlepsze pasty wybielające?

Pasty wybielające, w tym te z aktywnym węglem, dostępne są w sprawdzonych sklepach z artykułami dentystycznymi. Można je znaleźć zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Te drugie oferują wygodny sposób wyszukiwania produktów, zamawiania, a także dostawę wprost pod drzwi zamawiającego. Poza tym mają z reguły nieco szerszy asortyment, niż ich stacjonarne odpowiedniki. Walkę o piękny, śnieżnobiały uśmiech warto rozpocząć już teraz. Im szybciej zareagujemy na zmianę koloru naszych zębów, tym szybciej doprowadzimy je do normalnego, oczekiwanego stanu.