Endoprotezy kolan – wszystko co musisz wiedzieć na ich temat

Wielu pacjentów, zupełnie nieświadomych konsekwencji zaniedbywania nawet pozornie błahych i nieszkodliwych urazów kolana, lekceważy pierwsze objawy wystąpienia poważnych nieprawidłowości w obrębie stawu kolanowego. U większości pacjentów brak niestety podstawowej świadomości, że nawet najmniejszy uraz kolana, jeżeli nie zostanie prawidłowo zdiagnozowany, może prowadzić do bardzo poważnych następstw. Jeżeli przez lata będziemy ignorować ból w okolicy kolana i ani razu nie udamy się do lekarza specjalisty, w pewnym momencie może się już okazać, że za późno jest na jakiekolwiek leczenie i ostatnią deską ratunku będzie wstawienie endoprotezy kolan.

Endoprotezy kolan wymagają przeprowadzenia u pacjenta poważnego zabiegu chirurgicznego, jednak jeżeli pacjentowi zależy na odzyskaniu pożądanej sprawności fizycznej, powinien się poddać leczeniu. Dowiedz się czym są endoprotezy kolana i w jakich przypadkach wykonuje się je u pacjentów. Nie czekaj dłużej – sprawdź koniecznie!

Czym są endoprotezy kolan? 

Endoprotezy kolan, nazywane także endoprotezami stawu kolanowego są niczym innym jak sztucznym stawem, wykonanym na podobieństwo tego naturalnie występującego w ludzkim ciele. Endoprotezy kolan zostają zawsze dopasowane rozmiarem i kształtem do indywidualnych potrzeb każdego pacjenta. Te potrzeby i kompleksowią diagnostyke pod katem endoprotezy kolan określa się i wykonuje za pomocą badań diagnostycznych, czyli RTG i rezonansu magnetycznego. Endoprotezy kolan są stosowane wyłącznie u pacjentów, u których inne rodzaje leczenia urazów kolana nie przyniosły oczekiwanej poprawy stanu zdrowia. 

Wbrew pozorom, zabieg chirurgiczny wstawienia endprotezy kolan nie jest szczególnie skomplikowany, a dla pacjenta jest on całkowicie bezbolesny, ponieważ wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym lub rdzeniowym. Należy sobie jednak zdawać z tego, że zabieg wstawienia endoprotezy kolan to poważna sprawa, a powrót do pełnej sprawności po zabiegu wymaga systematycznej i kilkumiesięcznej rehabilitacji. 

Kto powinien udać się na zabieg endoprotezy kolan? 

Endoprotezy kolan sa implementowane wyłącznie pacjentom, u którcyh naturalny staw kolanowy jest już tak mocno zniszczony, że inne formy leczenia nie są w stanie go ocalić. Bardzo często do wstawienia endoprotezy kolan dochodzi u pacjentów starszych, którzy przez lata ignorowali ból w okolicach kolana oraz tych, którzy po urazie zbagatelizowali pierwsze objawy uszkodzenia stawu kolanowego i przez długi okres czasu nie stawili się na niezbędne leczenie. 

Mimo wciąż panującej w Polsce i na świecie pandemii koronawirusa, placówki medyczne są odpowiednio przygotowane, aby przyjmować pacjentów, którzy potrzebują pomocy w zakresie urazów kolana, chirurgii kolana, rehabilitacji i ortopedii oraz endoprotezy kolan. W niektórych przypadkach możliwa jest konsultacja w trybie online, a część pacjentów, którzy chcieliby w pierwszej kolejności dowiedzieć się czegoś więcej o swoim schorzeniu, może skorzystać z bogatego zasobu wiedzy, który można znaleźć w Internecie w  wiarygodnych źródłach, na przykład w zakładce “dla Pacjenta” na stronie https://chirurgia-kolana.pl/zespol/lek-pawel-drobnik.  

Jeżeli natomiast potrzebujesz jak najszybciej przejść zabieg chirurgiczny wstawienia endoprotez kolan, zespół doskonale wykwalifikowanych lekarzy z Chirurgii Kolana jest gotowy pomóc Ci bezpiecznie i sprawnie przejść przez całą procedurę. Poznaj największe atuty leczenia chorób kolan i przeprowadzania zabiegów wstawiania endoprotezy kolan przez jedną z najlepszych klinik w całym kraju. Przekonaj się, że leczenie urazów kolan jest bezpieczne i skuteczne. Zaufaj lekarzom, którzy z ogromną pasją podchodzą do każdego pacjenta i przywracają go do sprawności fizycznej będąc jednocześnie wsparciem i pełniąc rolę edukacyjną na drodze do pełni zdrowia. Sprawdź już teraz!