Depilacja laserowa – charakterystyka

Depilacja laserowa jest najskuteczniejszą metodą usuwania owłosienia. Efekty zabiegu są długotrwałe i pozwalają cieszyć się gładką skórą przez wiele lat. Depilacja laserowa jest szczególnie przydatna dla osób, które bezskutecznie walczą z odrastającymi włosami za pomocą innych metod depilacji. Zabieg jest bezpieczny i bezinwazyjny. Wiązki laserowe nie uszkadzają naskórka. Nic dziwnego, że coraz więcej osób decyduje się na tę metodę usuwania włosów.

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Pierwszym etapem zabiegu jest konsultacja ze specjalistą, który diagnozuje rodzaj skóry oraz typ włosów. Dzięki tym ustaleniom można właściwie ustawić parametry lasera. Następnie pacjent poddawany jest sesji, której długość zależy od rozległości depilowanego miejsca. Najkrótszy zabieg może potrwać kilkanaście minut, a najdłuższy kilka godzin. Urządzenie używane podczas zabiegu, emituje wiązki lasera, które działają na melaninę czyli ciemny barwnik zawarty we włosie. Laser niszczy mieszki włosowe, dlatego na ich miejsce nie wyrastają nowe. Trzeba jednak pamiętać, że depilacja laserowa jest zabiegiem, który trzeba powtarzać. Najpierw należy przejść kilka sesji odbywających się co 4-8 tygodni. Następnie, dla utrwalenia efektu zaleca się wykonywanie zabiegu raz w roku. Decydując się na laserowe usunięcie włosów najlepiej jest wybrać gabinet cieszący się zaufaniem pacjentów. Przykładem jest depilacja laserowa w Częstochowie i placówka https://www.studiolaser-depilacja.pl/czestochowa/depilacja-laserowa.html. Wspomniana metoda depilacji ma wiele zalet. Przede wszystkim chodzi o długotrwałość efektów zabiegu i skuteczne pozbycie się owłosienia. Poza tym, zabieg wykonuje doświadczony specjalista, co jest bardzo wygodne.

Przeciwwskazania depilacji laserowej

Depilacja laserowa uważana jest za zabieg bezpieczny i bezinwazyjny. Istnieją jednak przypadki, gdy nie należy poddawać się tej formie usuwania owłosienia. Dotyczy to kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz osób cierpiących na łuszczycę, epilepsję, bielactwo, zaburzenia krzepliwości krwi i nienormowaną cukrzycę. Poza tym, zabiegu nie wykonuje się u osób mających poparzenia skóry, przyjmujących leki i zioła światłoczułe oraz mających opaleniznę. Nie ma natomiast ograniczeń wiekowych, do wykonywania depilacji laserowej.

Koszt zabiegu depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest bardzo skuteczna, ale trzeba liczyć się z kosztami jej wykonania. W zależności od części ciała, cena za jedną sesję jest inna. Pojedynczy zabieg kosztuje od 300 do 600 zł. Należy jednak doliczyć do tego kwotę za kilka sesji. Mimo wszystko, wiele osób decyduje się na wykonanie depilacji laserowej, bo wie, że długotrwały efekt jest tego warty. Porównując rezultaty jakie dają inne metody depilacji, laser jest najlepszą metodą usuwania owłosienia. Używanie maszynek, plastrów czy depilatorów jest bolesne i wymaga regularnego, częstego powtarzania.