Czym jest depilacja laserowa?

W rzeczywistości nie jest ważne, czy chodzi o kobietę czy o mężczyznę, jeśli niepożądane owłosienie staje się przyczyną dyskomfortu psychicznego i utrudnia swobodne funkcjonowanie. Współcześnie ze złym samopoczuciem można sobie poradzić, ponieważ istnieje wiele sposobów na usuwanie nadmiaru owłosienia.

Na czym polega działanie lasera?

Depilacja laserowa to jedna z najlepszych metod pozbycia się niechcianego owłosienia. Wiązka lasera głęboko wnika w skórę. Powoduje to zniszczenie cebulki włosa oraz całkowite usunięcie korzenia cebulki. Wiązka lasera może być więc stosowana w depilacji laserowej, która daje bardzo dobre i trwałe efekty.

Depilacja laserowa

Bezinwazyjna i bezpieczna depilacja laserowa

Zabieg jest bezpieczny, nie wymaga ingerencji w skórę i polega na wytworzeniu termicznej energii. Uzyskiwana za pomocą lasera energia jest przyswajana przez barwnik włosa, czyli melaninę. W następstwie tego procesu przekształca się ona w energię termiczną i dochodzi do nieodwracalnego zniszczenia cebulek włosów. Poddanie się zabiegowi depilacji laserowej na pewno będzie miało pozytywny wpływ na poprawę samopoczucia u tych osób, którym tolerowanie u siebie nadmiaru owłosienia przychodzi z wielkim trudem.

Moc wiązki lasera oraz czas impulsu

Największe, optymalne efekty są możliwe do osiągnięcia, kiedy zostanie ustawiona długość trwania impulsu i odpowiednio dobrana jego moc. Te czynniki mają decydujące znaczenie w przypadku depilacji laserowej. Bez wątpienia należy dopasować je nie tylko do rodzaju skóry, ale także do typu włosów. Niezbędne jest więc skonsultowanie się ze specjalistami zatrudnionymi w znajdujących się w Gliwicach salonach kosmetycznych.

Usuwanie niepożądanego owłosienia opiera się na wykorzystywaniu najlepszego sprzętu. Depilacja laserowa przebiega bezinwazyjnie i jest w stu procentach bezpieczna. W znajdujących się w Gliwicach salonach kosmetycznych wykonuje się ją profesjonalnie, przy pomocy wykwalifikowanych, doświadczonych specjalistów.

Sprawdź usługę: depilacja laserowa Gliwice