Co warto wiedzieć o depilacji woskiem?

Depilacja woskiem jest zabiegiem, z którego korzysta wiele kobiet. Pomimo że jest znany od lat, wiele pań, zwłaszcza tych, które nie miały z depilacją wcześniej do czynienia ma pewne obawy i obiekcje przed pierwszą wizytą w gabinecie, oferującym tego typu zabiegi. Co warto wiedzieć na temat depilacji woskiem? W poniższym tekście postaramy się odpowiedzieć na kilka kluczowych pytań.

Na czym polega depilacja z użyciem wosku?

Po pierwsze specjalny wosk podgrzewa się do stanu, w którym uzyskuje on półpłynną postać. Następnie nakładany jest na skórę w wybranych miejscach. Zazwyczaj są to nogi, pachy i okolice bikini. Bardzo ważną zasadą, do której należy się stosować jest to, iż wosk nakładamy zawsze zgodnie z kierunkiem, w którym rosną włoski. Na rozprowadzony wosk nakłada się zazwyczaj specjalny materiał i czeka aż zastygnie. Następnie zdecydowanym ruchem zrywa się materiał, usuwając za jednym razem zarówno zbędne owłosienie, jak i cebulki włosów.

Czy depilacja woskiem boli?

To bez wątpienia jedno z najczęściej zadawanych pytań wśród kobiet, które dopiero rozważają skorzystanie z tego rodzaju depilacji. Dla wszystkich zainteresowanych mamy dobrą wiadomość. Depilacja woskiem jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym. O ile oczywiście zostanie prawidłowo przeprowadzona. Gabinety wyspecjalizowane w depilacji korzystają z najlepszych kosmetyków, które chronią skórę przed podrażnieniami i ograniczają do absolutnego minimum nieprzyjemne odczucie podczas zerwania wosku.

Jakie są zalety depilacji woskiem?

Główną jest gładka skóra poddana depilacji. W zależności od indywidualnej tendencji odrastania włosków, którą każda z pań może mieć nieco inną, efekt depilacji utrzymuje się od 2 do 5 tygodni. Co istotne po zabiegu włoski odrastają słabsze i cienkie, co sprawia, że kolejna depilacja będzie jeszcze słabiej odczuwalna, a jej efekty trwalsze. Nie można również pominąć tego, iż depilacja woskiem do pewnego stopnia zastępuje klasyczny peeling. W trakcie jej wykonywania usuwane są martwe warstwy naskórka i skóra staje się gładsza.

Czy każdy może korzystać z depilacji woskiem?

Odpowiedź brzmi – niestety nie. Istnieje kilka przeciwwskazań, których należy przestrzegać, aby nie pogorszyć stanu swojego zdrowia za cenę gładkich nóg. Należą do nich przede wszystkim poszerzone naczynia włosowate oraz żylaki. Z depilacji należy również zrezygnować w przypadku skaleczeń na skórze oraz świeżo po intensywnym opalaniu.

Mamy nadzieję, że powyższy tekst rozwiał wiele obiekcji i wyjaśnił, że depilacja jest zabiegiem, którego nie należy się bać. Oddanie się w ręce doświadczonej osoby, sprawi, że zamiast się martwić, będziemy się cieszyć z gładkich nóg bądź innych części ciała.