Akcesoria do makijażu – poznaj rodzaje akcesoriów kosmetycznych i ich zastosowanie

Każdy makijaż wykonywany jest nie tylko przy użyciu kosmetyków, ale też akcesoriów. To one pozwalają na precyzyjną aplikację produktów, a tym samym dobrze wykonany make-up. Sprawdźmy, jakich gadżetów nie powinno zabraknąć w naszych kosmetyczkach, aby makijaż wykonać prosto oraz efektownie.

Podstawowe narzędzia makijażowe, czyli niezawodne pędzle

Pędzle do makijażu to bez wątpienia akcesoria, bez których wykonanie pełnego makijażu nie byłoby możliwe. Jest to uniwersalny gadżet, który pozwala na podkreślenie oczu, rysów twarzy oraz nałożenie podkładu, pudru i różu. Dostępne są w wielu wersjach dostosowanych do produktów, które się nimi aplikuje. Różnią się przede wszystkim objętością, długością oraz kształtem włosia. Pędzle do podkładu płynnego są krótkie oraz gęste z zaokrągloną krawędzią. Główka pędzla osadzona jest na długiej rączce. Natomiast pędzle do korektora charakteryzuje stożkowa budowa oraz niezbyt twarde włosie, które pozwoli na delikatną aplikację kosmetyku. Wyróżnia się również pędzle do cieni. Ich rozmiarów i kształtów jest najwięcej, ponieważ makijaż oka można wykonywać na wiele sposobów. Najbardziej popularne są te o długim oraz miękkim włosiu. Co więcej, dostępne są też ścięte pędzle do kresek oraz te duże objętościowo do nakładania pudru sypkiego oraz różu. Zwarte, krótkie włosie wyróżniają pędzle do brwi oraz ust.

Gąbeczki do makijażu

Alternatywnym produktem dla pędzli są gąbeczki do makijażu. Wykonane są z syntetycznych materiałów, które doskonale rozprowadzają podkład, korektor, a nawet cienie do powiek po powierzchni skóry. Wszystko za sprawą specjalnie opracowanego kształtu stożka bądź łezki. Co więcej, gąbeczki mają różne rozmiary. Pozwala to na niezwykle dokładne rozprowadzenie podkładu bez efektu maski. Dużą zaletą kształtów gąbeczek do makijażu jest to, że przy pomocy jednego produktu możemy wykonać cały makijaż twarzy. Węższa końcówka sprawdzi się do aplikacji korektora pod oczami, a także wykonania konturowania, natomiast ta szeroka do aplikacji podkładu. Aby przy pomocy gąbeczki wykonać makijaż, wystarczy ją zwilżyć wodą przed nałożeniem kosmetyku.

Jakie jeszcze akcesoria pomogą nam w makijażu?

Codzienny makijaż możemy sobie ułatwić, wybierając również inne praktyczne gadżety. Warto zadbać o szczoteczki, które posłużą nam do rozczesania i ułożenia rzęs, a także pozbycia się nadmiaru tuszu. Co więcej, wykorzystać je można do przeczesania brwi. Inne akcesoria do makijażu, w które warto się zaopatrzyć, to zalotki. Ich zadaniem jest podniesienie i podkręcenie rzęs. Dodatkowo nie zapominajmy o pęsecie pomocnej w regulacji brwi, a także temperówkach do kredek. Pamiętajmy też o zakupie odpowiedniego lusterka. Bez niego nie wykonamy samodzielnego makijażu. Wybierać możemy spośród lusterek wolnostojących, z podświetleniem oraz powiększających. Oczywiście dostępne są w bardzo różnorodnych rozmiarach, a nawet kształtach. To, na jakie się zdecydujemy, zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Aby akcesoria makijażowe służyły nam przez długi czas, a przede wszystkim dobrze spełniały swoje zadanie, niezbędne jest zadbanie o ich higienę. Pędzle, gąbeczki do makijażu oraz szczoteczki należy regularnie myć. W tym celu wystarczy ciepła woda oraz mydło lub specjalny płyn. Po usunięciu resztek kosmetyków oraz wyschnięciu akcesoriów można je z powodzeniem dalej użytkować.

Jak się okazuje, codzienny makijaż bez gadżetów może być nie lada wyzwaniem. Dlatego warto zadbać o pędzle, gąbeczki oraz szczoteczki i inne produkty. Znajdziemy je między innymi w ofercie AVON.