Olej kukurydziany i jego wpływ na zdrowie

Naturalne oleje roślinne produkowane w sposób, który sprawia, że nie tracą swoich cennych wartości zyskują coraz więcej zwolenników. Prym wśród tych produktów wiodą między innymi olej kokosowy, rzepakowy czy oliwa z oliwek. Warto jednak też zainteresować się olejem kukurydzianym, który również ma wiele ciekawych właściwości, które korzystnie wpływają na nasze zdrowie.

Jakie cenne substancje zawiera olej kukurydziany?

Olej kukurydziany to przede wszystkim bogactwo nienasyconych kwasów tłuszczowych. Na liście występujących w tym oleju tłuszczów znajdują się między innymi: kwas linolowy, oleinowy, stearynowy oraz palmitynowy. Warto podkreślić, że olej kukurydziany ma korzystną dla naszego organizmu proporcję kwasów omega 3 i 6. Ma to znacznie między innymi dla prawidłowego metabolizmu. Olej kukurydziany zawiera w sobie również wiele witamin. Jest bogatym źródłem między innymi witaminy E i K, a także witamin z grupy B, witaminy A, C i PP. Zawarta w nim jest również lecytyna. Więcej informacji na temat tego, jakie składniki odżywcze znajdują się w oleju kukurydzianym można przeczytać na stronie internetowej https://poznajsienatluszczach.pl/2018/07/02/olej-kukurydziany/.

Jak stosować olej kukurydziany?

Olej kukurydziany doskonale sprawdza się do przygotowywania potraw serwowanych na zimno – przede wszystkim do sporządzania dressingów do sałatek. Można go dodawać także do dipów i innych sosów przygotowywanych na zimno. Jeżeli chcemy używać olej na ciepło, musimy pamiętać, że temperatura przygotowywania jedzenia nie powinna przekraczać 90 stopni Celsjusza.

Z uwagi na to, że olej kukurydziany zawiera wiele cennych składników odżywczych, chętnie wykorzystywany jest również w kosmetyce. Można go stosować między innymi do olejowania włosów. W tym zabiegu olej nakłada się na suche włosy i pozostawia na nich najlepiej na całą noc. Następnie włosy myje się jak zawsze. Olejowanie przy użyciu oleju kukurydzianego poleca się szczególnie osobom, które mają problemy z przesuszonymi i zniszczonymi włosami, a także rozdwajające się końcówki.